Meeste ja naiste vahele lõhesid tõmbavad feministid ei tea ise ka, mida tahavad

Uudised,
- Updated
©Arno Mikkor/Ekspress Meedia
President Kaljulaid kohtus Kadriorus Junckeriga – kallistus, mis head ei tähenda.

President Kaljulaidi vastus ajakirjanikele, et naisterahvas ühe riigi presidendina ja peaministrina on sama loomulik, kui need oleks mehed, pani feministid vaimustusest kiljuma, kuid tegelikult räägivad nad iseendale vastu.

Pidevalt on meil jutuks sookvoodid poliitikas, samuti räägitakse triibulistest nimekirjadest, mille üle on eriti uhked sotsid, kuigi neid pääses seekord parlamenti väga vähe.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ajakirjanikele meeldib lugeda, mitu naist on erakonnas, mitu naist on Riigikogus, mitu naist on valitsuses.

Kuid tegelikult on selline vahe tegemine täiesti mõttetu ja pigem naisõiguslaste püüe mehi halvustada. Nii kipub kogu temaatika liikuma ühest nurgast teise.

Nagu president äsja teatas, pole see vahetegemine üleüldse mõttekas, sest inimese võimekust ei vaadata selle järgi, kas tal on jalas seelik või püksid.

Feministlikus Facebooki-kommuunis „Virginia Wolf sind ei karda“ lauldakse presidendi vastuse üle hosiannat, aga tegelikult ei saa nad ise ka aru, et see jutt käib nende endi tõekspidamiste vastu.

Igatahes ei hakka neid kommentaare meelerahu säilitamiseks siinkohal vahendama.

Jutt käib siis sellest, et president Kersti Kaljulaid ei soovinud ajakirjanikele kommentaare jagades arutleda teemal, kas kaks naist riigijuhina on parem või halvem kui kaks meest, nimetades taolist küsimusepüstitust mitte eriti mõttekaks.

Nimelt viibis Kaljulaid kolmapäeva pärastlõunal aastavahetusel ilutulestikuraketi tekitatud põlengus hävinud aianduskeskuse Nurmiko kasvuhoone ja poe taasavamisel ning astus mõneks minutiks ka ajakirjanike ette, kirjutas ERR.

Kui üks ajakirjanik soovis teada, mida toob presidendi meelest Eestile kaasa see, et riiki hakkavad juhtima kaks naist, üks presidendi ja teine peaministrina, küsis Kaljulaid vastu, kas ajakirjanik on millalgi küsinud, mida toob Eestile see, kui riiki juhib kaks ja enam meest.

“Ma ei oska vastata ei sellele küsimusele, mida tõi Eestile kaasa see, et teda juhtisid peaministri ja presidendina mehed ega oska ka vastata küsimusele, kui seda teevad naised,” ütles riigipea ärritunud toonil, lisades viitega teaduslikele uuringutele, et grupisisesed erinevused on suuremad kui gruppide vahelised erisused. “Nii et see küsimus ei ole kuidagi eriti mõttekas,” ütles Kaljulaid, kes pidas end ülal küllaltki ebaviisakalt.

Samal teemal peatudes meenutagem, et kui riigireformijate jaoks nõukogu kokku kutsunud advokaat Jüri Raidlat kritiseeriti läinud aasta jooksul mitu korda selle eest, et selles seltskonnas on liiga vähe naisi, vastas ta, et näiteks Jaak Aaviksood ei kutsunud ta selleks, et ta on mees, vaid sellepärast, et tal on mõistust.

Lisaks kõigele rääkis Kaja Kallas hiljuti ETV-s sellest, et tema küll pükse kandma ei hakka ja on igati naiselik naine, nii-et teda kui piparkoogitüdrukut pole mõtet piparkoogimehikese vormi suruda. Selle avalduse peale pole presidendilt siiski kommentaare veel küsitud ja pole ka nimetatud Facebooki-kommuun saagi käima tõmmanud.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused