Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mihhail Kõlvart püüab venekeelset vaatajat PBK kaudu

-
08.10.2019
Mihhail Kõlvart
© Scanpix.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart tunnistas ETV saates „Ringvaade“, et Tallinna televisiooni (TTV) kinnipanemise asemel saab ta rohkem väljundit venekeelsest kanalist PBK.

Koostöö erasektoriga, täpsemalt Pervõi Baltiiski Kanaliga oli Kõlvarti sõnul mõistlikum, sest väiksema raha eest sai suurema kontaktide arvu. Nüüd soovib pealinn tema sõnul kasutada seda ressurssi nii, et Tallinna uudiseid saaks levitada ka eesti keeles, kuid samas odavamalt kui oma telekanalit pidades.

“Rohkem tallinlasi saab teada Tallinna uudistest ja samas läheb see vähem maksma,” sõnas Kõlvart. “Mina pean teenindama mitte oma valijaid, vaid Tallinna elanikke, sõltumata sellest, mis rahvusest nad on,” ütles ta.

Rääkides rohkematest tallinlastest, võis ridade vahelt lugeda, et PBK on suunatud veel rohkem venekeelsele elanikkonnale. Ilmselgelt on see suund sihitud eelolevatele kohalikele valimistele, kus Kõlvart ja keskerakond tahavad positsiooni tugevdada.

Kõlvart rääkis saates, et ta saab aru, miks tema otsus Tallinna TV sulgeda paljudele ei meeldi. “Pole midagi teha, peame vaatama tulevikku ja mõtlema selle peale, kuidas ratsionaalsemalt linna ressurssi kasutada,” lausus ta.

Mõnede avalikult oma pahameelt väljendanud poliitikute, näiteks EKRE liikme Peeter Ernitsa suust kõlanud kriitika kohta, et TTV sulgemine on idiootsus, vastas Kõlvart, et Tallinna TV eesmärk ei peaks olema poliitikute teenindamine. samas ei kõla see väide siiski kuigi usutavalt.

UU