Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Minister Kingo allkirjastas koostööleppe Costa Rica kolleegiga

-
12.09.2019

Samal ajal kui sotsid muretsevad selle üle, millega tegeleb väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister, on Kert Kingol käed-jalad tööd täis.

Sotsiaaldemokraadid esitasid täna riigikogus arupärimise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingole, et saada otseallikast teada, millega minister oma tööpäevi sisustab.

Arupärimise esitanud Jevgeni Ossionovskile ja teistel sotsiaaldemokraatidele teadmiseks, et näiteks eile kohtus Kingo Eestis visiidil viibiva Costa Rica teaduse, tehnoloogia ja telekommunikatsiooni ministri Luis Adrian Salazariga, kes allkirjastas meie ministriga koostöölepingu kogemuste jagamiseks digiriigi ja -majanduse vallas. Tegu on esimesega omataoliste seas Ladina-Ameerika piirkonnas.

Kuigi siiamaani on Eesti ja Costa Rica vahelised majandussuhted jäänud pigem tagasihoidlikuks, siis IKT vallas on nende huvi järjest suurenenud. Eesti edusammud digivaldkonnas avaldavad neile muljet ja koostöö huvi on suur. “Loodame, et koostöölepingu sõlmimine avab uusi võimalusi Eesti IT ettevõtetele ulatuslikul Ladina-Ameerika turul,” ütles minister Kingo.

UU