Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mõnitamine on läinud üle võlli: isegi Urmas Paet kritiseerib „Kolmeraudse“ laule

-
25.03.2019
Urmas Paet ja Marina Kaljurand vassivad suu suitsedes.
© Mihkel Maripuu/Postimees

Konservatiivide peksmine on läinud juba nii üle võlli, et isegi reformierakondlastel endil on piinlik.

Üllatus-üllatus, aga ka Europarlamendi saadik Urmas Paet heidab viimasele TV3 otsesaatele “Kolmeraudne” ette ebaõnnestunult valitud muusikapala, mille järgnes Varro Vooglaiu ja Peeter Oja debatile.

“Vaatasin järelvaatamisest TV3 sellenädalast saadet “Kolmeraudne”. Paraku oleks see saade võinud 4 minutit ja 6 sekundit lühem olla. Nimelt kestis nii kaua saate lõpulugu muusikakollektiivi Hekdik esituses, mis ületas kaarega nii hea maitse kui paraku ka keskpärase maitse piiri,” kirjutab Paet sotsiaalmeedias.

“Me võime siin Eestis olla tugevalt eri meelt poliitiliste seisukohtade ja väärtushinnangute osas, kuid laste, pereliikmete ja lähedaste mõnitamine peab jääma kõrvale. Selle vastu kahjuks see saade eksis,” märgib Paet. “Üks saatekülaline oli Varro Vooglaid, kelle paljude seisukohtadega ma ei nõustu, kuid saate lõpp, kus muusikalises etteastes mõnitati Vooglaiu naist ja lapsi, pole see, mida peaks kümnetele tuhandetele vaatajatele üks endast lugupidav telekanal näitama.”

“Õppetund tulevikuks on see, et erimeelsused ja konflikt poliitilistel, ühiskondlikel või ka väärtusteemadel ei tohi üle kanduda mingeid seisukohti väljendavate inimeste laste, lähedaste ja pereliikmete ründamiseks või mõnitamiseks. Sellega ületatakse üldinimlik piir,” lõpetas Paet enda postituse.

Kõnesolevas laulus kõlasid fraasid, et enne olgu iive negatiivne, kui Varrol lapsi seitse ja Austria keldrist, mis viitas üheselt laste vägistamisele.

Saatejuht Mihkel Raud oli küll vabandanud telefoni teel Varro Vooglaidi ees, kuid kuidagi pole usutav , et ta ei teadnud, mis sõnumiga rõve naistebänd üles astub.