“Õiglane” riik kõigile: kuni 100 000 inimest jäeti mullu maksutagastusest ilma

Uudised,
©Alar Truu/Õhtuleht

Riik jättis mullu madalapalgalistele tagastamata umbes 30 miljonit eurot tulumaksu 2017. aasta eest. Kuni 100 000 inimest jäid sadadest eurodest ilma sellest ise teadmata, kirjutas Postimees.

Kui Keskerakond koos sotsiaaldemokraatide ja IRLiga 2016. aasta novembris võimule tuli, võtsid nad kiiresti ette maksusüsteemi muutmise. Vähem kui kahe kuuga jõudis presidendi lauale palju kirutud kobareelnõu seitsme erineva seadusemuudatusega, millest üks seadis tulumaksuvabastuse piiriks 500 eurot.

Selle sama seadusega sätestati, et vaid aasta toetusena kehtinud madalapalgaliste maksutagastus kaotatakse. Kuid 500-eurone maksuvaba tulu määr hakkas kehtima alles 2018. aastal ja 480 eurot teenivad inimesed maksid ikka 60 eurot kuus riigile.

Nii jäigi nende jaoks ühe aasta tagastus justkui vahele, kirjutas ajaleht.

Postimees: „Peaminister Jüri Ratase juhitav valitsus on seni rääkinud, kuidas nad on suurendanud madalapalgaliste sissetulekuid, parandanud tööinimeste ja eakate elujärge. Ka seekordsete riigikogu valimiste eel kuulutab Ratas sotsiaalmeedias, et keskmist ja madalamat tulu teenivad inimesed saavad tänu neile iga kuu 64 eurot rohkem kätte. 500 eurot kuus teeniva inimese jaoks on see väide vale, sest tema on seni sissetulekus kaotanud.“

Madalapalgaliste sissetulekutes kaotamist oleks saanud vältida, kui oleks otsustatud, et inimesed saavad ka 2017. aastal teenitud tuludelt maksutagastust. Seda kinnitas maksu- ja tolliamet (EMTA).

Paminister Jüri Ratas ajalehele oma viga ei tunnistanud, aga vastu ka ei vaielnud.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused