Õiguse ja õiglusega on Eestis asjad ühel pool: kohus lõpetab valetamises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix
Reformierakondlane Eerik-Niiles Kross koos abikaasa Mary Krossiga, kes jäi vahele jõhkra valetamisega.

Kohus lõpetab valeütluste andmises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja avaliku huvi puudumisel. Kas see on õigusriigi lõpp? Või ametist lahkuva peaprokuröri kättemaks EKREle?

Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold taotles täna Harju maakohtus oma ründamise kohta politseile valetamises süüdistatava Mary Krossi kriminaalasja lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ning kuna tema süü ei ole suur.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Prokuröri taotlusega oli nõus ka Krossi kaitsja Oliver Nääs. Kohus teeb määruse veel neljapäeval, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Oportuniteediga lõpetamisel ei pea süüdistatav end süüdi tunnistama, kuid see eeldab, et ta on siiski teo toime pannud. Krossi ennast kohtus kohal ei olnud. Ta osales istungil Skype´i vahendusel teleriekraanilt. Kohtus räägitu tõlgiti Krossile inglise keelde. „Prokurör Jaanhold taotles kriminaalmenetluse lõpetamist kriminaalmenetluse seadustiku paragrahvi 202 alusel, “kuna puudub avalik huvi ja süü ei ole suur.”,“ kirjutas Eesti Ekspress.

Lisaks tuleb Krossil riigile tasuda 3000 eurot kuue kuu jooksul. Kross ütles kohtus, et on sellega nõus. Krossi advokaat Oliver Nääs ütles samuti, et toetab prokuröri taotlust ja palub see rahuldada.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas BNS-i teatel juuni lõpus riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasale Mary Krossile süüdistuse valeütluste andmises. Mary Kross väitis, et teda ründasid mullu 27. novembril Stroomi ranna pargis tundmatud mehed, kes loopisid teda kividega.

Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud sel ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris levis sotsiaalmeedias teade, nagu oleksid Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine.

“Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,” selgitas Jaanhold.

Siiani on Mary Kross kinnitanud avalikkusele, et vaatamata tõendite puudumisele, selline rünnak siiski aset leidis. Valeütluste andmises süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

UU

4 commentsOn Õiguse ja õiglusega on Eestis asjad ühel pool: kohus lõpetab valetamises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja

 • Avatar
  Leo Viller

  1948. aastal ÜRO Peaassamblee poolt vastu võetud Inimõiguste Ülddeklaratsiooni kaheksandas artiklis on punkt, mille kohaselt igal inimesel on õigus KOMPETENTSELE õigusemõistmisele. Kuna meie postnõukogulikus Eesti Vabariigis demokratiseerimist ja desovjetiseerimist pole toimunud, on üldsusel täielik õigus pidada taolist juriidilist bardakki õigustühiseks

 • Avatar

  Avalik menetlushuvi võib ära langeda, kui
  a) kannatanu ei soovi menetluse jätkamist või on kuriteo toimepannud isikuga leppinud
  või
  b) isik aitab oluliselt kaasa enda või mõne teise isiku poolt toimepandud kuriteo
  tõendamiseseme asjaolude selgitamisele ja kui ilma selleta oleks kuriteo avastamine
  ja tõendite kogumine olnud välistatud või oluliselt raskendatud või
  c) kuriteo toimepanemisest on möödunud pikk aeg ja isik ei ole menetlust tahtlikult
  venitanud ega takistanud või
  d) kuriteo toimepannud isik on alaealine

 • Avatar

  Ja ongi kõik? Mille järgi seda avaliku huvi puudumist mõõdetakse? Paljudel siiski huvi suur! Mida aga arvavad asjast teise poole, ehk EKRE esindajad? Kas otsus kaevatakse edasi? Palju vastuseta küsimusi on õhus.

 • Avatar

  Panen toime jõhkra mõrva ja kui avalik huvi puudub siis kriminaalasi lõpetatakse?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused