Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Õiguse ja õiglusega on Eestis asjad ühel pool: kohus lõpetab valetamises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja

31.10.2019
Reformierakondlane Eerik-Niiles Kross koos abikaasa Mary Krossiga, kes jäi vahele jõhkra valetamisega.
© Scanpix

Kohus lõpetab valeütluste andmises süüdistatud Mary Krossi kriminaalasja avaliku huvi puudumisel. Kas see on õigusriigi lõpp? Või ametist lahkuva peaprokuröri kättemaks EKREle?

Põhja ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold taotles täna Harju maakohtus oma ründamise kohta politseile valetamises süüdistatava Mary Krossi kriminaalasja lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ning kuna tema süü ei ole suur.

Prokuröri taotlusega oli nõus ka Krossi kaitsja Oliver Nääs. Kohus teeb määruse veel neljapäeval, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane BNS-ile.

Oportuniteediga lõpetamisel ei pea süüdistatav end süüdi tunnistama, kuid see eeldab, et ta on siiski teo toime pannud. Krossi ennast kohtus kohal ei olnud. Ta osales istungil Skype´i vahendusel teleriekraanilt. Kohtus räägitu tõlgiti Krossile inglise keelde. „Prokurör Jaanhold taotles kriminaalmenetluse lõpetamist kriminaalmenetluse seadustiku paragrahvi 202 alusel, “kuna puudub avalik huvi ja süü ei ole suur.”,“ kirjutas Eesti Ekspress.

Lisaks tuleb Krossil riigile tasuda 3000 eurot kuue kuu jooksul. Kross ütles kohtus, et on sellega nõus. Krossi advokaat Oliver Nääs ütles samuti, et toetab prokuröri taotlust ja palub see rahuldada.

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas BNS-i teatel juuni lõpus riigikogu liikme Eerik-Niiles Krossi abikaasale Mary Krossile süüdistuse valeütluste andmises. Mary Kross väitis, et teda ründasid mullu 27. novembril Stroomi ranna pargis tundmatud mehed, kes loopisid teda kividega.

Alustatud kriminaalmenetluse käigus leidis kinnitust, et Mary Kross ei viibinud sel ajal Stroomi ranna pargis.

Eelmise aasta novembris levis sotsiaalmeedias teade, nagu oleksid Tallinnas Stroomi rannas rünnanud ameeriklannast Mary Krossi kaks eesti meest, kes loopisid naist kividega ja käskisid välismaalasel koju minna. Ühtlasi kirjutati teates, et ründajad kandsid EKRE sümboolikat.

Ringkonnaprokurör Ülle Jaanhold selgitas, et kuigi süüdistatav pole kahtlustatavana ülekuulamisel selgitanud, miks ta selliseid ütlusi politseile andis, siis prokuratuuri hinnangul on tõendatud valeütluste andmine.

“Kõik kogutud tõendid viitavad, et ajal kui süüdistatav väitis, et teda Stroomi ranna juures pargis kividega visati, ei viibinud ta üldse selles piirkonnas,” selgitas Jaanhold.

Siiani on Mary Kross kinnitanud avalikkusele, et vaatamata tõendite puudumisele, selline rünnak siiski aset leidis. Valeütluste andmises süüdimõistmisel näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse.

UU