Õiguskantsler Ülle Madise: ametnikud on pikka aega tahtnud ise suuri asju otsustada

Eesti, Uudised,
©Scanpix
Ülle Madise

Õiguskantsler Ülle Madise tunnistas maaeluministeeriumi kantsleri Illar Lemetti ametist vabastamise valguses ERR-i saates „Esimene stuudio“, et ametnikud on pikka aega tahtnud endale suuremaid õigusi.

„Pikka aega on ametnikel olnud seesama soov, et Riigikogu enam ei otsusta riigi elu kõige olulisemaid küsimusi, et näiteks Riigikogu enam ei otsusta ka, millised ametid või inspektsioonid meil on, võib-olla isegi mitte seda, millised ministeeriumid meil on. Et see kõik läheb kitsalt kas siis ministrite või valitsuse otsustada ja sealgi niimoodi, et lõpuks otsustavad ametnikud,“ kõneles Madise.

Ta lisas, et üldistades jääb kohati mulje, et ministritele tahetakse jätta pisikesed „armsad asjad“, aga suuri küsimusi, mida peaks rahvalt saadud mandaadi alusel otsustama parlament ja valitsus, neid otsustaksid ametnikud. “Ma räägin ministeeriumiametnikest, kes tahavad tegeleda suurte asjadega ja suunata ministrid nende soovidega kooskõlas pisiasjadega,” ütles Madise.

Selle peale konstateeris saatejuht Johannes Tralla põlastavalt: „Ma näen vaimusilmas Uutes Uudistes homme pealkirja „Õiguskantsler kinnitas: süvariik on tõesti probleem“.

Tervitame siinkohal Johannes Trallat, kes seekordse saatekülalisega käis läbi lausa piinlikkust tekitavalt pugejalikult, millist käitumist näiteks EKRE liikmetest vestluskaaslastega kunagi ei kohta.

UU

Kommentaarid

One commentOn Õiguskantsler Ülle Madise: ametnikud on pikka aega tahtnud ise suuri asju otsustada

  • Avatar

    Riigikogu peab ise seadused välja töötama ja ametnikele need täitmiseks esitama ja täitmist kontrollima.Meie riigikogud on kas mugavusest või rumalusest andnud või jätnud ametnikele selle töö ja nüüd ongi ametnikud Teid paika pannud.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused