Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Paanika ülespuhumine ja vastandamine muutub juba ohtlikuks

-
25.03.2019
Et Eesti jääks eestikeelseks ja -meelseks, anna allkiri Marakechi rändepakti vastu.
© Scanpix

Migratsioonimeelsed, kes on ühinenud nn valgete südamete kampaaniaga korraldavad 14. aprillil lauluväljakul laulupeo, kus ilmselt kuuleb ohtralt mitmekeelseid laule.

Poliitiliselt tundlikul ajal on sellise rahvakogunemise korraldamine justkui tiku tõmbamine bensiinijaamas, kuid see „Kõigi Eesti“ eestvedajaid ei morjenda.

Avaldatud pressiteates on välja toodud ka ettevõtjad, kes seda rahastavad, sealt võib välja lugeda, et tegemist pole miski rahvaalgatusega, nagu seda on püütud välja näidata, vaid kusagilt juhitud kampaaniaga rahvuslaste vastu.

 „Meid on piisavalt palju, et midagi muuta, ja piisavalt vähe, et tulla ühele väljakule ja kokku leppida, kuidas edasi läheme,” seisab pressiteates.

Ettevõtmist on teiste seas rahaliselt toetanud ettevõtjad Martin Villig, Marko Russiver, Jevgeni Kabanov, Indrek Kasela, Ahti Heinla, Tõnu Runnel, Viljar Arakas, Priit Salumaa, Aleksander Gansen, Martin Kõiva, Kaupo Kalda, Kaarel Kotkas, Imre Truu, Joao Rei, Liis Narusk, Märt Aro ja Ragnar Sass, samuti nendega seotud ettevõtted.

Sel pühapäeval toimub Tallinna vanalinnas meeleavaldus “Jah vabadusele, ei valedele!”. “Kõigi Eesti” üks eestvedaja Julia Tomberg kinnitas Delfile, et nemad sellega seotud pole.

Eesti ajakirjandus on samal ajal võimendamas EKRE poliitikute Mart ja Martin Helme ütlusi, kus nad hoiatasid meeleavalduste eest, kui nende vastane meediapeks edasi käib.

„On terve hulk inimesi, kes ütlevad: kas tahate, me tuleme teie toetuseks meelt avaldama,» kõneles Martin Helme. „Me ütleme: ei, praegu pole vaja, see ajab asja ainult kuumemaks.“

Samas ta hoiatas, et kui EKRE-t valitsuskõnelustest vägisi kõrvale lükatakse, võivad tulla meelevaldused. „Mõelge nüüd natuke järele, kuhu te ajate Eesti,» ütles ta raadiosaates „Räägime asjast“.

Mart Helme lisas, et Eestis on 300 000 vaest või vaesuse piiril elavat inimest, kes vihkavad Reformierakonda. Enamik nendest on kolme praegu koalitsiooni moodustava erakonna taga. Ta lisas, et kui tikk püssirohutünni visatakse, siis järgneb plahvatus.

Selle saate tsiteeringud muutusid ajakirjanduses momentaalselt kallutatuks ning pealkirjades seisis suurelt, et Helmed ähvardavad massirahutustega, mitte ei hoiata selle eest.

Kes sellise vastasseisu ülespuhumise eest vastutab?

Õli valab tulle ka siseministeerium, kes on saatnud inimestele õpetussõnad radikaliseerunute äratundmiseks ning käitumiseks kriisiolukorras.

Siseministeerium saadab selle nädala jooksul ligi miljonile Eesti inimesele e-kirja, milles kutsub varuma koju piisavas koguses toitu ja muud vajalikku, et elada üle nädalane kriis.

„Kas oled mõelnud, kuidas saad hakkama, kui Eestit tabab ootamatu õnnetus või looduskatastroof? On Sul koju varutud piisavalt toitu, tikke, patareisid, ravimeid ja muud esmavajalikku, et üle elada nädalane kriis?“ küsib ministeerium inimestele saadetud kirjas.