Parlamendisaadik Oudekki Loone kutsus noori EKRE vastu üles astuma nägu varjates – see on seadusevastane

Eesti, Uudised,
©Sander Ilvest/Postimees

Keskerakonda kuuluv Riigikogu liige Oudekki Loone õhutas inimesi vaenule, et astuda vastu EKRE poolt korraldatud rahumeelsele LGBT-teemalisele meeleavaldusele.

Loone saatis laiali privaatse kirja, kus ta ässitas oma tuttavaid üles näitama solidaarust Tartu geinoortega ning näitama Keskerakonda LGBT-sõbraliku erakonnana. Selle salajase üleskutse alguses seisid read: .Näitame, et Keskerakond on teistsugune ja noorte hirmutamine pole okei, ükskõik, mida riigi poliitikatest või pereväärtustest arvata.” Suures kirjas on lisatud: „Oluline: Mitte avalikult jagada.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parlamendisaadik kutsus üles ilmuma läinud laupäeval ettenähtud kellaajal Tartusse Raekoja platsile, kus tema sõnul korraldab EKRE LGBT noorte kiusamiseks koosoleku: „Ehk kamp keskealisi tahtis minna kõige õrnemas vanuses noorte peale karjuma ja näpuga näitama.“

Lausa seadusevastasele tegevusele kutsus Loone aga üles punktis, kus õhutas inimesi oma nägu varjama: „EKRE pildistab inimesi üles ja levitab pilte oma kanalites. On külm, seega salli üle näo tõmbamine ja kapuuts on täiesti adekvaatne riietus.“

Muuhulgas kutsus ta üles avaldama „õrnuseavaldusi“ vastassugude vahel, et näidata, kuidas toetajate hulgas on erinevate sättumusega inimesi. Loone rõhutas üleskutses veel, et seda avalikult ei levitataks, sest tegu pole ametlikult registreeritud üritusega.

LGBT vastane koosolek kulges vastupidiselt Loone ettekujutusele ja vastasleeri provokatsioonide kiuste EKRE toetajate poolt rahulikult. Sama ei saa öelda LGBT toetajate leeri kohta, kes segasid koosolekut oma hõisetega ning püüdsid igati provotseerida. Samuti võtsid nad kätest kinni ja üritasid moodustada EKRE toetajate ümber ringi, mis on väga ohtlik sest kätkeb suurt võimalust füüsiliseks kontaktsik, kui keegi näiteks soovib sellest ringist välja minna.

Üritusel viibinud EKRE parlamendisaadik Anti Poolamets leidis sellises käitumises sarnaseid mustreid sotside tegevusele läinudsügisesel miitingul Toompea ees, mis tipnes Indrek Tarandi poolse provokatsiooniga.

Ka hämmastas teda, et politsei võttis LGBT toetajate organiseeritud provokatsioone külma rahuga. „Kui vaatad Tartu meeleavaldust, siis seal püüti LGBT toetajate poolt jälle Antifa meetodeid kasutada,“ kirjeldas Poolamets. „Läks üsna ohtlikuks, mistõttu võtsin politseinikud läbi tegevusetuse pärast. Püüti  EKRE meeleavaldust maha karjuda. Trügiti lähedale ja röögiti, püüti teha kätest kinni hoidev ring meeleavalduse ümber. Palju oli alaealisi, keda komissarid juhendasid. Kui nad oleks ringi peale teinud, inimesi lahkumast takistanud ja sõimelnud, siis oleks võinud tõuklemiseks minna.“

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused