Parlamendisaadik Oudekki Loone kutsus noori EKRE vastu üles astuma nägu varjates – see on seadusevastane

Eesti, Uudised,
©Sander Ilvest/Postimees

Keskerakonda kuuluv Riigikogu liige Oudekki Loone õhutas inimesi vaenule, et astuda vastu EKRE poolt korraldatud rahumeelsele LGBT-teemalisele meeleavaldusele.

Loone saatis laiali privaatse kirja, kus ta ässitas oma tuttavaid üles näitama solidaarust Tartu geinoortega ning näitama Keskerakonda LGBT-sõbraliku erakonnana. Selle salajase üleskutse alguses seisid read: .Näitame, et Keskerakond on teistsugune ja noorte hirmutamine pole okei, ükskõik, mida riigi poliitikatest või pereväärtustest arvata.” Suures kirjas on lisatud: „Oluline: Mitte avalikult jagada.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Parlamendisaadik kutsus üles ilmuma läinud laupäeval ettenähtud kellaajal Tartusse Raekoja platsile, kus tema sõnul korraldab EKRE LGBT noorte kiusamiseks koosoleku: „Ehk kamp keskealisi tahtis minna kõige õrnemas vanuses noorte peale karjuma ja näpuga näitama.“

Lausa seadusevastasele tegevusele kutsus Loone aga üles punktis, kus õhutas inimesi oma nägu varjama: „EKRE pildistab inimesi üles ja levitab pilte oma kanalites. On külm, seega salli üle näo tõmbamine ja kapuuts on täiesti adekvaatne riietus.“

Muuhulgas kutsus ta üles avaldama „õrnuseavaldusi“ vastassugude vahel, et näidata, kuidas toetajate hulgas on erinevate sättumusega inimesi. Loone rõhutas üleskutses veel, et seda avalikult ei levitataks, sest tegu pole ametlikult registreeritud üritusega.

LGBT vastane koosolek kulges vastupidiselt Loone ettekujutusele ja vastasleeri provokatsioonide kiuste EKRE toetajate poolt rahulikult. Sama ei saa öelda LGBT toetajate leeri kohta, kes segasid koosolekut oma hõisetega ning püüdsid igati provotseerida. Samuti võtsid nad kätest kinni ja üritasid moodustada EKRE toetajate ümber ringi, mis on väga ohtlik sest kätkeb suurt võimalust füüsiliseks kontaktsik, kui keegi näiteks soovib sellest ringist välja minna.

Üritusel viibinud EKRE parlamendisaadik Anti Poolamets leidis sellises käitumises sarnaseid mustreid sotside tegevusele läinudsügisesel miitingul Toompea ees, mis tipnes Indrek Tarandi poolse provokatsiooniga.

Ka hämmastas teda, et politsei võttis LGBT toetajate organiseeritud provokatsioone külma rahuga. „Kui vaatad Tartu meeleavaldust, siis seal püüti LGBT toetajate poolt jälle Antifa meetodeid kasutada,“ kirjeldas Poolamets. „Läks üsna ohtlikuks, mistõttu võtsin politseinikud läbi tegevusetuse pärast. Püüti  EKRE meeleavaldust maha karjuda. Trügiti lähedale ja röögiti, püüti teha kätest kinni hoidev ring meeleavalduse ümber. Palju oli alaealisi, keda komissarid juhendasid. Kui nad oleks ringi peale teinud, inimesi lahkumast takistanud ja sõimelnud, siis oleks võinud tõuklemiseks minna.“

UU

3 commentsOn Parlamendisaadik Oudekki Loone kutsus noori EKRE vastu üles astuma nägu varjates – see on seadusevastane

 • Avatar

  Paistab, et keegi Loone ei ole kuulnudki psühholoogia üht mõistet – nõrgema(te) türannia. Ning selle erivormist – vähemus(te) türannia. Või teab ja kasutabki teadlikult.

 • Avatar

  Meie kallis rahvas oma õndsas headuse usus arvab, et see Oudekki (ja koos temaga need Tarandid, Kallased ja veel mitmed huvitavad poliitilised figuurid) on EESTLASED ja nele läheb korda Eesti Rahva tulevik. Kuigi nad räägivad eesti keelt siis sisult ei ole nad mitte eestlased. Kolm korda saate arvata miks ühe kindla poliitilise partei poolt juhitud kampaania käigus “pandi kinni” sisuliselt meie arhiivid – üheks “kirveks” oli isikuandmete kaitse. PEamine põhjus oli aga selles, et peresidemeid uurides oleks välja tulnud nii mõnege “eestlase” suht puna-roosa ja kongus ninaga minevik. Sellest nina kujust üksi poleks suurt midagi aga kui lisada veel poliitiline tegevus siis nii mõnigi suht kinnine ja mitte mõtlev inimene võib panna 1+1 kokku ja teha sellest omad järeldused.
  Parimaks näiteks sellise varjamise kohta on meie lähiminevikust tuntud sündmus nimega “pronksiöö”. Ametlikult olid vastamisi patriootilikult meelestatud eestlased ja NLiidu meelsed venelased (peamsielt). Kui aga hakata vaatama seda üritust lähemalt siis selgub selline kurb tõsiasi, et tänaval kaklesid eestlased ja venelased. Kabinettides aga provotseerisid sündmusi MÕLEMALT poolt need kes ainult nime poolest kuulusid ühte või teise gruppi. EI Reva, Sirõkk ega ka Klenski – rääkimata Ansipist oma lähimate “kamraadidega” ei ole need keda nad “nime” ja keele poolest esindavad. See on aga juba PROBLEEM.
  Soovitan siis kohal lugeda tuntud inglise ajaloolase David Irvingu raamatut “Uprising” ehk Ülestõus. See räägib vägagi täpselt Ungari 1956a revolutsiooni algusest ja selle TEGELIKUST põhjusest – millest kõik algas. Raamat on tasuta saadaval lisatud viite abil.
  http://www.fpp.co.uk/books/Uprising/index.html

 • Avatar

  Mingi kümne aasta pärast kui need vanad vene kommarid on ära surnud hakkavad 9. mail pronksõduri juurde kogunema vikerkaare ja Antifa lippudega eest vasakäärmuslikud noored.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused