Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Passid paljunevad pooldumise, idioodid määramise teel

-
18.12.2021
Markku Tervahauta (kuvatõmmis)

Soome terviseameti THL (Terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen) peajuhataja Markku Tervahauta tegi omapärase ettepaneku: nagu kasvab kohustuslike vaktsineerimiste arv, nii peaks kasvama ka koroonadokumentide hulk iga elaniku kohta.

Intervjuus YLE hommikusaatele Ykkösaamu pakkus Tervahauta jagada COVID-19 eurosertifikaati kaheks – vaktsineeritu passiks ja testimise läbinu passiks, et regionaalvõimudel oleks lihtsam määrata karantiinipiiranguid. Ametnik viitas omicroni viiruse kiirele levikule ja väitis, et lähiajal viiakse sisse uued kitsendused ja koroonapass ei luba enam inimesel nendest pääseda. Võimud kardavad, et vaktsineeritud viirusekandjad võivad nakatada vaktsineerimata inimesi, kes said oma koroonapassi testi alusel.

Asi hakkab minema juba nii segaseks, et tavaline inimene ei näri kõigest sellest passindusest enam läbi. Kui inimene on mitme kodakondsusega ja omab mitme riigi passi, siis on see veel kuidagi arusaadav, mitte küll mõistetav. Kuid EL-i koroonapassi jäämegi jagama: vaktsineeritud, vaktsineerimata, testitud, testimata, läbipõdenud, läbipõdemata, riskirühm, koroonavähemused, kovidienamused, pass läbipõdenud soomuutjale, pass läbipõdemata transgenderile, pluss pass iga äratalutud tüve kohta jne. Paanikas ametnike fantaasia on piiritu ja saab ju palgata juurde uut tööjõudu.

Kahju, et mitteidiootidele eripasse ei jaga ikka mitte keegi. Nende omanikke võiks lasta riigiasutustesse tööle, teisi küll mitte.

Ivan Makarov