Peapiiskop ei näe homodes kirikus probleemi

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Urmas Viilma

EELK peapiiskop Urmas Viilma räägib päevalehele, et homod on kirikusse oodatud nagu kõik teisedki, ent hiljuti soovitas ta Rakvere kirikuõpetajal Viru praostil Tauno Toompuul LGBT filmifestivali ametlikust programmist kirikusse planeeritud jumalateenistuse eemaldada.
Urmas Viilma rääkis Eesti Päevalehele, et kirikus ei küsita inimeste käest ukse pealt, et ta on homo või hetero.

„Meil ei ole ju sellist sõelumist. Kui vaadata ka, et kus kirik tegutseb. Meil on ju näiteks vangla kaplanaat. Kas me siis ütleme, et ei – nende inimestega me ei suhtle, sest nad on lausa seaduse alusel kuritegude eest kinni pandud? Mis siis rääkida veel kõigist ülejäänud patustest, kelle hulka me kõik, ka mina, kuulume?“ rääkis ta.

Viilma lisas, et rääkides pereväärtustest, on tegemist väga komplekse teemaga. „Minu jaoks on probleem, et meil sünnib üle 60% lapsi väljaspool abielu. Mis see nüüd on? On see mingi kultuuriline eripära Eestis? Eestlase jaoks on see kuidagi nagu normaalsus,“ arutles ta. „Samas minule tundub, et see ei ole normaalne. See ei ole kristlik. Aga. See ei ole asi, mida ma nüüd käin igal pool kuulutamas. Kui inimene tuleb pühapäeval kirikusse, siis ma ei küsi ju, et kas te olete abielus.“

Viilma ütles tajuvat, et teatud teemad – kasvõi seesama seksuaalvähemuste teema – tuuakse lauale kogu aeg mujalt. Viilma: „Keegi tahab, et me sellega tegeleme, et me sellest räägime, et me selle kohta oma arvamust avaldame, sest siis on jälle võimalik esile tuua need sellised vastandumised.“

Samas ta tunnistab, et ka temal on raamid, kuhu peab mahtuma.

Hiljutisel sinodil oli Tauno Toompuule etteheiteid, et ta korraldas Rakvere kirikus homofestivali raames jumalateenistuse, kus altarit kaunistasid vikerkaarevärvides lillebuketid.

Piiblis peetakse pühaks mehe ja naise vahelist suhet.

Kommentaarid

2 commentsOn Peapiiskop ei näe homodes kirikus probleemi

  • Avatar

    Mina lopetasin kirikus kaimise 1990 aastal kui sinna ilmusid kommunistid. Kas nuud loobuvad seal kaimisest ka tosiusklikud?

  • Avatar

    Kahjuks jälle selline clickbait stiilis pealkiri mille eest UU meie peavoolumeediat armastab nahutada. Viilma seisukoht on ju täiesti mõistlik. Igasugu patused tulebki jutlusele kutsuda – ehk saavad meeleparandust. Ta ju ei ütle, et homopropaganda koht on kirikus või, et omasooiharust tuleb edaspidi normaalseks lugeda. Vat see oleks skandaalne. Aga siin — ei midagi sellist. UU, olge teistest parem ja ärge tehke selliseid pealkirju! Tõeline konservatiiv ei vaja pidevat sensatsiooni.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused