Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Peapiiskop Urmas Viilma: hea, et aborditeema tõusis kõne alla

-
24.03.2019
EELK peapiiskop Urmas Viilma

„Mul on hea meel, et konsultatsioonid uue valitsuskoalitsiooni moodustamiseks on toonud abordiküsimuse avalikkuses kõne alla,“ kirjutas EELK peapiiskop Urmas Viilma Postimehes.

„Abort on üks teemadest ühiskonnas, mis tundub olevat lõpuni räägitud, kuid tegelikkus on teine. Elu lõpuga seotud eutanaasia kõrval on elu algusega seotud abordiküsimus veelgi tugevamalt «laetud», mistõttu ei julgeta sellel tabuteemal väga avalikult sõna võtta,“ kirjutas ta. „Avalikes aruteludeski ei ole antud ruumi ega õhku erinevate seisukohtade väljendamiseks ega üksteise argumentide ära kuulamiseks. Seda on aga väga vaja.“

Viilma lisas, et tal endal on abordiga seotud küsimused hinge peal olnud alates oma vaimuliku tegevuse algusest veerand sajandit tagasi, kui hakkas pihi ja hingehoidlike vestluste käigus abordi teemaga kokku puutuma. „Nõnda olen korduvalt pidanud lohutama ja kinnitama naisi, kes oma lapse kaotamist elu lõpuni kahetsevad. Minu jaoks üks liigutavam kogemus oma vaimulikuametis on just sellest perioodist see hetk, kui värske noor ema oma tervet ja rõõmsat last pärast sünnitust mulle tänutäheks näitama tuli.“

„Kui me teadlikkust ei tõsta, siis on ka loomulik, et meeste väljaütlemised abordi teemadel kõlavad just naiste kõrvadele võhiklikult ning neid saab sel põhjusel teemakäsitlustest kergesti kõrvale jätta kui diletante,“ kirjutas Viilma.

Konservatiivse kristliku veebiväljaande Meie Kirik toimetus leiab, et president Kersti Kaljulaidi hukkamõistvad sõnavõtud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimehe Martin Helme aadressil, kes on poliitikuna väljendanud oma moraalset positsiooni sündimata laste eluõiguse kaitsel, on demokraatlikus ühiskonnas vastuvõetamatu.