Peeter Ernits: “Kuigi kalatehase sulgemise otsus 25. novembrist on salastatud, jagas VTA sama dokumenti ajakirjanikele ilma nurgatemplita”

Eesti, Uudised,
©UU
Peeter Ernits (esiplaanil)

Riigikogu liige Peeter Ernits (EKRE) kirjutab sotsiaalmeedias, et see, mis meie silme all praegu M.V.Wooliga toimub, on kuritegelik ja lubamatu. „VTA sulges Eesti suure toiduainetööstuse M.V.Wooli. Riigiamet tapab suure Eesti pereetevõtte. Lähipäevil koondatakse 150 inimest, see puudutab koos peredega umbes 500 inimest. Koondamistasud üle poole miljoni. Eesti paremini kontrollitud toodang – umbes 500 tonni tuleb VTA nõudmisel prügimäele saata,“ kirjeldab ta. Selle kõige juures ei kannata VTA argumentatsioon kriitikat – epideemiat pole, keegi pole tänavu haigestunud, kõik võetud proovid on enam kui kümme korda lubatust puhtamad jne.

„Kas me tõesti lubame riigiameti kätega kellegi huvides turgu puhastada? Kas me tõesti lubame rahvuslikku ettevõtlust hävitada?“ küsib parlamendisaadik, kes on korduvalt kirjutanud kuidas VTA avalikkusega pahatahtlikult manipuleerib.

Ta toob näite, et kuigi tehase sulgemise otsus 25. novembrist on salastatud, jagas VTA sama dokumenti ajakirjanikele ilma nurgatemplita.

Ernits: „Kas te kujutate ette, mis juhtuks kui kaitsevägi, politsei, maksuamet, terviseamet jt avalikustaks ametialaseks kasutamiseks mõeldud relvastuse andmeid, kaitseplaane, delikaatseid isikuandmeid, ärisaladusi jms? Siis hakkaksid pead lendama. Praegu on kõik vait. Kaua võib?“

Meenutuseks, et üleeilne Postimees kirjutab kuidas VTA peadirektori asetäitja Olev Kalda tõmbas Eesti suurimale lehele päev varem koti pähe. Ajakirjanik kohtus Kaldaga kell 12- 13 ja küsis, kas Wooli kalatehase suhtes on midagi otsustatud. Kalda vastas, et nad alles mõtlevad. Samas oli amet saatnud viis minutit enne ajakirjanikuga kohtumist ehk 11.55 välja tehase sulgemise otsuse.
VTA kasutas tekkinud võimuvaakumit, kus polnud ametis enam ei ministrit ega kantslerit ning tegi seda tund aega pärast maaeluminister Järviku vabastamist, kui enam polnud ministrit, kes otsuse ka kinnitaks.
Ja veel: kuigi VTA teadis 23.oktoobril võetud listeeriaproovi tulemust, mis oli normis, juba 29. oktoobril, avalikustas ta selle millegipärast pool kuud hiljem ehk päev pärast minister Järviku umbusaldamise läbikukkumist ehk 15. novembril.
Peeter Ernits viitab endise ajakirjanikuna tõigale, et uudis lasti lendu täpselt sel hetkel, kui VTA peadirektor minister Järviku kabinetti astus.
„Kas riiki juhivad ametnikud ja veterinaaramet või valitsus?“ küsib Ernits retooriliselt.

UU

Kommentaarid

2 commentsOn Peeter Ernits: “Kuigi kalatehase sulgemise otsus 25. novembrist on salastatud, jagas VTA sama dokumenti ajakirjanikele ilma nurgatemplita”

 • Avatar

  Kordame:

  Martin Lipp
  Kui on nõue, et VTA otsus peab olema ministri poolt kinnitatud ja selline kinnitus puudub, siis on sulgemisotsus kehtetu ja täitmisele pöörata pole kohustulik. Kuna riigis pole mingit haiguspuhangut esinenud aasta jooksul, siis pole ka häire olukorda, on hüsteeria bakter mitte listeeria. Vabalt saab oodata ära
  uue ministri ametisse astumise ja tema kinnituse sulgemie otsusele.

  Ehk kui ministrit “ei ole” siis kes on minister? Kes teda asendab – kui minu mälu ei peta siis valitsuses on selleks kindel järjepidevus.
  Ehk kui ükski muu minster ei asenda asendab peaminister – ehk nagu öeldud on antud dokument õigustühine ilma ministri allkirjata.
  See ameti direktor tuleb esmalt vallandada ja siisk ohtu alla anda võimupiiride ületamise eest.

 • Avatar
  Aarne Toomsalu

  Vabandust,eelmine kommentaar läks minu nime alt.Aarne Toomsalu

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused