Plagiaadisüüdistuse alla langenud politseijuhi Elmar Vaheri tool lõi kõikuma

Uudised,
- Updated

Magistritöö, mida Politsei- ja Piirivalveameti pea­direktor Elmar Vaher Tallinna ülikoolis 2016. aastal kaitses, on Eesti Ekspressi hinnangul olulisel määral plagiaat. Kopeeritud on mitut allikat. See on tõsine mainekahju tervele politseile ning piisavalt tõsine süüdistus selleks, et Vaher peab oma kohast loobuma.

Kõige enam on Elmar Vaher oma magistritöös kopeerinud Janar Jäätma poolt Tartu ülikooli õigusteaduskonnas 2015. aastal kaitstud doktoritööd „Ohutõrjeõigus politsei- ja korrakaitseõiguses: kooskõla põhiseadusega“. Samuti on Vaher oma töös ilma viidete ja ilma jutumärkideta kasutanud Mait ­Laaringu doktoritööd „Eesti korrakaitseõigus ohuennetusõigusena“, mis on samuti kaitstud Tartu ülikoolis 2015. aastal, avaldab homne Eesti Ekspress, kes on varem avalikustanud ka sotsiaaldemokraat Rainer Vakra ülikooli lõputöö plagiaadikahtluse, mis ka kinnitust leidis.

Vaheri magistritöö pole küll selline nagu Rainer Vakra oma, kus originaalmaterjal sisuliselt puudus, aga tegu pole ka paari pisikese viiteveaga. Vaheri töösse on kopeeritud lauseid, on kopeeritud üksikuid lõike ja ka suuremaid osi. Need pole töö sisu mõistes kõrvalistes kohtades, vaid moodustavad olulise osa.

Lisaks eelnimetatud kahe doktoritöö kasutamisele on Vaheri magistritöös kopeeritud muidki allikaid: põhiseaduse kommenteeritud väljaannet, eri seaduste seletuskirju, kaitseministeeriumi kodulehekülge ning Soraineni advokaadibüroos 2013. aastal valminud „Kriisireguleerimise valdkonna juriidilist analüüsi“.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused