Põllumehed said Eesti Rahvuskonservatiivse Erakonna fraktsioonilt toetava sõnumi

Uudised,
©UU
Põllumeeste esidnaja Olav Kreen (keskel)

Põllumajanduskoja juhid kohtusid sel nädalal Riigikogu fraktsioonide esindajatega, sealhulgas Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooniga, kus said kinnitust sellele, et ilma EKRE surveta poleks põllumehed saanud isegi seda viite miljonit eurot, mis nüüd välja pigistati.

Riigikogu liige Peeter Ernits rõhutas, et lubatud 15 miljoni euro suuruse top-up’i toetuse asjus peavad põllumehed pöörduma koalitsioonipartnerite poole, sest ilma rahvuskonservatiivideta oleks see summa olnud ümmargune null.

Kõne all oli ka see, et Euroopa Liidu ühtsel turul olles ei saa me nn Poola maasikat, õunu jm, mida suve jooksul kuni 15 korda mürgiga pritsitud, tõrjuda, samal ajal Soome saab.

„Soomlased on kehtestanud sisseveetavale toidukaubale karmimad kvaliteedinõuded ja sealse veterinaar- ja toiduameti inspektorid kontrollivad seda piiril. Kui turg on parajasti kodumaist kraami täis, panevad inspektorid rekad kontrolli põhjendades pikaks ajaks seisma. Kolme-nelja päeva pärast pole kaupa enam mõtet müüa. Sama peaksime ka meie. Tegema,“ leidis Peeter Ernits.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused