President ei lase valitsusel rahulikult tööd teha ja ajab aina küüsi vahele

Uudised,
- Updated
©Scanpix
President Kersti Kaljulaid

Kolmikliidu suhtes avalikult kriitiline president Kersti Kaljulaid sekkus taas valitsuse töösse, kui hakkas rabelema otsuse üle säilitada teadusrahastus senisel määral.

Kaljulaid tahab kokku kutsuda erakondade esimehed, teadlased ja rektorid, et teaduse rahastamist taas arutada

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta leiab küll, et riigieelarve koostamine on poliitiliste valikute küsimus ja nii see peabki olema. Samas ei suhtu ta toetavalt sellesse, kui riigieelarvet puudutav kokkulepe unustatakse.

“On aga kurb vaadata, kuidas vaid mõne kuu eest erakondadeüleselt ja erakondade juhtide poolt kokkulepitu – ja ka allkirjastatu – on nende valikute tegemise käigus unustatud,” lausus Kaljulaid. Meenutagem, et üks partneritest, Eesti Konservatiivne Rahvuserakond toona Teadusleppega ei liitunud ja seda mäletab ka president.

“Mis maksab poliitiku sõna?“ ahastab president, kes on saanud kuulsaks pusaga, millel sõnum „Sõna on vaba“.

“Mina ei taha,” ohkis Kaljulaid. Seepärast ei lase ta valitsusel rahulikult tööd teha ning kutsub lähiajal uuesti kokku parlamendierakondade esimehed, Teaduste Akadeemia, tööandjate ja rektorite nõukogu esindajad, et teadusrahastuse teemat veel arutada.

Valitsuse igati asjalikku eelarvestrateegiat kirutakse ka siin-seal meedias, kes otsib negatiivsust isegi selles, kui tahetakse ministeeriumites kokkuhoiukohti leida, seda nii tegevus- kui ka tööjõukulusid kärpides.

Ju siis ollakse eelmiste valitsuste ajal harjutud tõigaga, et riigi raha võib laristada, palju kulub.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused