Pressinõukogu mõistis Delfi järjekordselt hukka, lisaks ka Eesti Ekspressi. Enne seda jäi valega vahele Eesti Päevaleht

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix
Tõestatud: äsja juubeldanud Delfi külvab oma lugudega valet.

Näib, et Eesti Meediaettevõtete Liidu poolt eneseregulatsiooniks loodud Pressinõukogu ei saagi viimasel ajal muud teha, kui Delfi kohta hukkamõistvaid otsuseid langetada. See kõik tõstab küll usaldusväärust Pressinõukogu vastu, kuid kindlasti mõjub vastupidiselt meie ajakirjanduse usaldusele ja kvaliteedile.

Seda, et Delfi ja sellega seotud väljaanded nagu Eesti Päevaleht  ning Eesti Ekspress rikuvad pidevalt head ajakirjandustava, pole ammu mingi üllatus, nüüd on nende väljaannete ebaeetiline tegutsemine saamas järjest üha enam kinnitust.

Nõnda arutas Pressinõukogu Peep Laugu kaebust Eesti Ekspressis ja Delfis ilmunud artikli „Eesti viimase aja kuulsaim teadussaavutus on bluff“ peale ja otsustas, et leht rikkus head ajakirjandustava.

4. septembril ilmunud artikkel räägib Peep Laugu leiutisest, mis on väidetavalt revolutsiooniline ja millega seoses on Lennuakadeemial koostöö Airbusiga. Artiklis annavad Laugu leiutisele hinnangu erinevad spetsialistid.

Lauk kaebas pressinõukogule, et artikli pealkiri on eksitav. Kaebaja leiab, et artikkel sisaldab valeinfot ning loos on segamini uudised, arvamused ja oletused. Samuti ei ole kaebaja rahul, et tema vastulauset ei avaldatud.

Pressinõukogu otsustas, et Eesti Ekspress ja Delfi rikkusid ajakirjanduseetika koodeksi punkti, mis näeb ette, et uudised, arvamused ja oletused olgu selgelt eristatavad. Pressinõukogu hinnangul on loos segamini autori arvamused ja faktid, mistõttu ei ole võimalik aru saada, millised on faktidega tõendatud väited ja millised ajakirjaniku hinnangud.

Vahetult enne seda mõistis Pressinõukogu hukka Delfi ja Eesti Päevalehe spekulatiivsed kirjutised SAPTK-i rahastamise kohta.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused