Rahvastikukriisi aitaks lahendada võõrsile tööle läinud eestlaste naasmine. Millega neid tagasi meelitada?

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.

Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjon kohtub tänasel Soome visiidil sealse eestlaskonna esindajatega, et üheskoos arutada nende langetatud valikute põhjuste ja naasmise võimaluste üle.

Probleemkomisjoni esimees Jaak Valge (EKRE) ütles, et komisjon püüab vahetutel kohtumistel avameelses õhkkonnas kuulata Soomes kanda kinnitanud eestlaste probleeme, et otsustada, kuidas oleks võimalik neile tuge pakkuda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Loomulikult on Eesti huviks teha neile praegu Soomes elavatele eestlastele, kes tegelikult eelistaksid alaliselt elada ja töötada Eestis, naasmine võimalikult lihtsaks. Oludes, kus Eesti keskmine sissetulek jääb jätkuvalt Soome omale alla, ei ole see kerge ülesanne. Tänaste kohtumiste üks eesmärke ongi teada saada nende inimeste muredest ja sellest, mida nad Eesti riigilt võiksid oodata,” sõnas Valge.

Väljaspool Eestit elab hinnanguliselt 200 000 kaasmaalast, kellest ligi neljandik on tihedalt seotud Soomega.

Viimasel ajal on hakanud Soomes elavaid eestlasi üha enam kodumaale tagasi pöörduma.

Täna ja homme korraldab Tuglase selts Helsingis ka traditsioonilist mardilaata.

UU

2 commentsOn Rahvastikukriisi aitaks lahendada võõrsile tööle läinud eestlaste naasmine. Millega neid tagasi meelitada?

  • Avatar
    Vaike Emilia

    Olen seda trummi tagunud juba mitu aastat, et mingi “talendid tagasi” ei too töö-inimesi koju tagasi. Et hakata lahendama probleemi, peab kõigepealt jõudma süüni (juurteni), miks üldse lahkutakse? See on lihtsaustatud lähenemine, et vaid palkade tõttu minnakse. Kui reaalselt asja kaaluda, siis Soome heast palgast maha arvutada üürikulud, ei tundugi Soome enam nii marjamaana. Seega … küsimus on, kuidas luua sobilikud tingimused, eriti noortele Eestis eluasemete saamiseks. Eriti irooniliseks teeb ju asja see, et migrandid saavad lausa sisustatud elamise ja “lapsehoidja”, kes nende asju hoiab ning kui ma ei eksi, siis terve aasta nad ei pea elamise eest sentigi maksma. SEE ON ÜLEKOHUS! Mõtlen siin nii noori, kes on juba läinud, kuid samas ka noori, kes alles mõtlevad minemisele. Mõeldakse üldjuhul a’la, et lähen teeninEestis korteri sissemakse raha, mida pank nõuab, SIIS tulen tagasi.
    Ei nad enam saa tulla, sest pere võõrsil tekkinud ja lastel uue kodumaaga sidemed – lastest tulevad väga kiiresti soomlased vms . Seega, esmatähtsus on hoida olemasolevad noored Eestis, tagada neile ESMANE elamispind – miks-mitte kas või nii, kui Saksas, kus noortekommuun ise (linna abiga) korrastas vanu maju endale koduks. Vaid tasuta materjal ja erialane inimene Vallavalitsuse poolt. Muuseas, KÕIK noored ei tahagi ju Tallinnas elada, ja ei pea minema pealinnast kaugele, kui juba leiaks taolisi korrastamist vajavaid maju. Linnaisad peaksid vaid asja laemalt nägema, mitte pidama kümne küünega lagunevatest hoonetest kinni. Uskuge, otsustajad, eestlased on tublid, neile ei peagi toitu valmis mäluma – andke vaid võimalus!

  • Avatar

    Küll varsti tulevad, kui Soomes elu samasugune nagu Malmös hakkab olema. Selleks ei kulu enam kaua aega. Üks minu tuttav tuligi tagas põhjusel, et tal hakkas silme ees juba liiga mustaks minema ja seda mitte näljast.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused