Reformierakondlasest parlamendisaadik sattus suure võlanõude alla

Eesti, Uudised,
©Scanpix

Viis aastat tagasi Jürgen Vesteriga alustatud ühise äri tarbeks võetud ja käendatud laen tõi reformierakondlasest Riigikogu liikmele Heiki Kranichile 275 344 euro suuruse võlanõude Koit Uusi ettevõttelt AS Uuemõisa Invest, kirjutab Lääne Elu.

Kranichist sai tollal nime W-Trade kandnud ettevõtte kaasosanik 2014. aastal. Suurem, 60protsendiline osalus jäi Jürgen Vesterile. Viimane sai sajandi alguses tuntuks Premium Motorsi juhi ja Hummerite müüjana.„Meil oli selline kokkulepe, et ettevõttele võetakse laen ja mina käendan seda,” selgitas Kranich.

Praeguseks pankrotistunud W-Trade sai Kranichi käendusel kaks laenu: 222 000 eurot ja 53 334 eurot. Vesterit tundis Kranich 1990. aastate algusest.
Kranich uskus, et äriplaan peab vett. Esialgu läkski äri nii, nagu plaanitud. Milles täpselt äriplaan seisnes, ei soovinud Kranich öelda.
Kirjade järgi tegeles ettevõte elektriliste valgusseadmete tootmisega. Miks äri vussi ja kahe mehe suhted sassi läksid, sellest Kranich ajalehele ei räägi.

UU

Kommentaarid

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused