Rene Kokk ja Martin Helme andsid õnnistuse Eesti Energia rehvihakkele

Uudised,
- Updated
Ajakirjanduse huvi ministrite vastu oli väga suur.

EKRE ministrid Rene Kokk ja Martin Helme avasid eile Auvere õlitehases rehvihakke üksuse, mis hakkab vanarehvidest õli tootma.

Uus tehnoloogia võimaldab Eesti Energial mõne aastaga ära kasutada kõik Eesti loodust reostavad autorehvid.

Keskkonnaminister Rene Kokk lootis, et seetõttu saab Eestimaa keskkond palju puhtamaks ning loodusest kaovad tohtud koormatäied vanu rehve.

Enefit Energiatootmise kütuselaos on ligi poole miljoni tonni põlevkivi kõrval esimesed kümmekond tonni rehvipuru. Alates teisipäevast saab sellega asendada kuni kümnendiku õlitootmises kasutatavat põlevkivi, mis tähendab, et Eestit vaevanud rehviprobleemile on leitud lahendus.

“Ma loodan, et me ei pea enam “Eesti puhtaks” talgute raames metsast välja tassima tonnide ja kümnete tonnide kaupa rehve, et lõpuks hakkab toimima rehvide äraandmise võimalus inimestele ja neid ei satu enam loodusesse, nad satuvad siia ja sellest saab läbi taaskasutuse õli,” rääkis keskkonnaminister Rene Kokk Aktuaalseloe Kaamerale.

Eestis tekib aastas umbes 12 000 tonni vanarehve. Õlitootmise potentsiaal nende kasutamiseks on 20 korda suurem. Kui Eestist kogutud rehvid mõne aasta pärast otsa saavad, siis võiks õlitootmiseks autorehve piiri tagant tuua.

Praegu kasutatakse rehvipuru vanas õlitehases, tuleval aastal peaks rehvihake jõudma uude Enefit 280 õlitehasesse.

Avamisüritusel oli hakitud rehvipuru, mis kogutud maailmakoristuspäevalt.

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused