Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Reportaaž infotunnist, kus sõna on vaba: Pevkur avas lõpuks suu ja hakkas lahmima, Ossinovski tõi parlamendisaali uulitsapoisi kõnepruugi

-
08.04.2020
Jürgen Ligi väidab endal olevat andmed Louis Freeh seotuse kohta Venemaaga – esitagu siis tõendid. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kui opositsioonil midagi tarka öelda ei ole, siis hakatakse lolli juttu ajama. Nii oli see ka tänases infotunnis, kus muu hulgas ajas Jevgeni Ossinovski “möla” ja Euroopa võrkpalliliidu presidendiks pürgiv reformierakondlane Hanno Pevkur, kes ühe võtmetegelasena oli Saaremaal toimunud saatusliku võrkpallimängu taga, avas lõpuks suu. Mille peale peaminister manitses teda mitte lahmima.

Nimelt võeti täna esmalt tema erakonnakaaslaste poolt jutuks see, kuidas Uued Uudised ja mõned EKRE liikmed on süüdistanud reformierakondlasi koroonaviiruse vallapäästmises Eestis. Jürgen Ligi väitis, et teda on nende matšide pärast lausa ähvardatud. Tõendeid ta selle kohta küll ei esitanud, aga kes seda Ligi juttu enne ikka uskunud on.

Tõde on aga see, et Saaremaalt hakkas see viirus Eestis levima just pärast seda, kui Itaaliast – koroonaviiruse epitsentrist –  saabus Milano klubi Kuresaarde euromängu mängima ning Euroopa võrkpalliliidu presidendiks pürgimisel oli nende mängude teokstegemine Pevkurile olulise tähtsusega.

Sealt aga oleme jõudnud sinnamaale, et nüüd on Saaremaal hulk nakatunuid ja surnuid, kuid Pevkuril ja teda toetavatel erakonnakaaslastel jääb veel õigust ülegi.

Infotunnis püüdis ta süüd enda pealt ära lükata ning süüdistab omakorda sotsiaalministeeriumi ja terviseametit, kes ei teinud nendeks mängudeks takistusi ja andsid loa, ta lisas, et kui nad oleks juba kaks nädalat varem kõik kinni pannud ja ära keelanud, poleks mänge toimunud.

Aga olukorrad ei muutunud mitte nädalate ega päevadega, vaid tundidega!

„Eks see ole nagu tagantjärgi tarkus, aga loomulikult võinuks see matš ära jääda Saaremaal,“ kommenteeris Jüri Ratas.

Seejärel kaebas Pevkur peaministrile tema kõrval istuva siseminister Mart Helme peale ja ründas teda nagu paha teinud koolipoiss, kes tahab ise süüst puhtaks saada. Ikka stiilis, et Lible tegi, Lible tegi.

Siin astus peaminister Helme kaitseks välja: „Sa ütled, et probleem on siis paremal käel istuvas siseministris. Siseminister Mart Helme on kogu selle aja pingutanud, 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas, teinud seda koos oma meeskonnaga, olgu see politsei- ja piirivalveamet, päästeamet või häirekeskus, ta on panustanud sinna ise. Ma lükkan täielikult selle palli tagasi sulle, kui sa ütled, et probleem on siin paremal käel olevas siseministris. Ei ole. Ma ütlen, et Mart Helme on väga tõsiselt pingutanud kogu selle kriisi vältel koos oma valdkonnaga, et me suudaksime sellele hullule viirusele vastu panna ja seda tõkestada. Ja kogu valitsuse liikmed on seda teinud. Lisaks, siseminister on ka veel selle valitsuskomisjoni liige, kes käib koos kaks korda päevas, ja on tõesti sinna väga palju panustanud. Ma kategooriliselt lükkan selle väite ümber praegu. Nii ei saa lahmida! See, kui teile ei sobi poliitiliselt tema vaated, ma mõistan, aga nii öelda, et probleem on seal…“

Lõpuks sai mikrofonile pihta ka sotsialist Jevgeni Ossinovski, kes nimetas siseministri juttu riigi esindussaalis „mölaks“, kuid ometi tunnistas end nautivat tema esinemisi.

Pole muidugi imestada, et sotside populaarsus aina langeb, kui rahvasaadik, keda teine ülbik Jürgen Ligi, kes koos Ženjaga opositsioonipinki nühib, on nimetanud teda sisserändaja pojaks roosast erakonnast, sellist uulitsapoisiliku stiili harrastab.