Reportaaž infotunnist, kus sõna on vaba: Pevkur avas lõpuks suu ja hakkas lahmima, Ossinovski tõi parlamendisaali uulitsapoisi kõnepruugi

Eesti, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Jürgen Ligi.

Kui opositsioonil midagi tarka öelda ei ole, siis hakatakse lolli juttu ajama. Nii oli see ka tänases infotunnis, kus muu hulgas ajas Jevgeni Ossinovski “möla” ja Euroopa võrkpalliliidu presidendiks pürgiv reformierakondlane Hanno Pevkur, kes ühe võtmetegelasena oli Saaremaal toimunud saatusliku võrkpallimängu taga, avas lõpuks suu. Mille peale peaminister manitses teda mitte lahmima.

Nimelt võeti täna esmalt tema erakonnakaaslaste poolt jutuks see, kuidas Uued Uudised ja mõned EKRE liikmed on süüdistanud reformierakondlasi koroonaviiruse vallapäästmises Eestis. Jürgen Ligi väitis, et teda on nende matšide pärast lausa ähvardatud. Tõendeid ta selle kohta küll ei esitanud, aga kes seda Ligi juttu enne ikka uskunud on.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõde on aga see, et Saaremaalt hakkas see viirus Eestis levima just pärast seda, kui Itaaliast – koroonaviiruse epitsentrist –  saabus Milano klubi Kuresaarde euromängu mängima ning Euroopa võrkpalliliidu presidendiks pürgimisel oli nende mängude teokstegemine Pevkurile olulise tähtsusega.

Sealt aga oleme jõudnud sinnamaale, et nüüd on Saaremaal hulk nakatunuid ja surnuid, kuid Pevkuril ja teda toetavatel erakonnakaaslastel jääb veel õigust ülegi.

Infotunnis püüdis ta süüd enda pealt ära lükata ning süüdistab omakorda sotsiaalministeeriumi ja terviseametit, kes ei teinud nendeks mängudeks takistusi ja andsid loa, ta lisas, et kui nad oleks juba kaks nädalat varem kõik kinni pannud ja ära keelanud, poleks mänge toimunud.

Aga olukorrad ei muutunud mitte nädalate ega päevadega, vaid tundidega!

„Eks see ole nagu tagantjärgi tarkus, aga loomulikult võinuks see matš ära jääda Saaremaal,“ kommenteeris Jüri Ratas.

Seejärel kaebas Pevkur peaministrile tema kõrval istuva siseminister Mart Helme peale ja ründas teda nagu paha teinud koolipoiss, kes tahab ise süüst puhtaks saada. Ikka stiilis, et Lible tegi, Lible tegi.

Siin astus peaminister Helme kaitseks välja: „Sa ütled, et probleem on siis paremal käel istuvas siseministris. Siseminister Mart Helme on kogu selle aja pingutanud, 24 tundi päevas ja 7 päeva nädalas, teinud seda koos oma meeskonnaga, olgu see politsei- ja piirivalveamet, päästeamet või häirekeskus, ta on panustanud sinna ise. Ma lükkan täielikult selle palli tagasi sulle, kui sa ütled, et probleem on siin paremal käel olevas siseministris. Ei ole. Ma ütlen, et Mart Helme on väga tõsiselt pingutanud kogu selle kriisi vältel koos oma valdkonnaga, et me suudaksime sellele hullule viirusele vastu panna ja seda tõkestada. Ja kogu valitsuse liikmed on seda teinud. Lisaks, siseminister on ka veel selle valitsuskomisjoni liige, kes käib koos kaks korda päevas, ja on tõesti sinna väga palju panustanud. Ma kategooriliselt lükkan selle väite ümber praegu. Nii ei saa lahmida! See, kui teile ei sobi poliitiliselt tema vaated, ma mõistan, aga nii öelda, et probleem on seal…“

Lõpuks sai mikrofonile pihta ka sotsialist Jevgeni Ossinovski, kes nimetas siseministri juttu riigi esindussaalis „mölaks“, kuid ometi tunnistas end nautivat tema esinemisi.

Pole muidugi imestada, et sotside populaarsus aina langeb, kui rahvasaadik, keda teine ülbik Jürgen Ligi, kes koos Ženjaga opositsioonipinki nühib, on nimetanud teda sisserändaja pojaks roosast erakonnast, sellist uulitsapoisiliku stiili harrastab.

11 commentsOn Reportaaž infotunnist, kus sõna on vaba: Pevkur avas lõpuks suu ja hakkas lahmima, Ossinovski tõi parlamendisaali uulitsapoisi kõnepruugi

 • Avatar

  Kui pihkuri asemel olnuks keegi valitsuserakonnast, siis seda inimest enam ei elaks, reform oleks tema hävitanud. Nüüd aga ülbitsevad , nagu suured heategijad. Panebki imestama, et saarlased ise ei nõua surmatoojale karistust, oli siiski isand ise, kes leppis kokku reformierakondliku terviseametiga covid kohale tuua.

 • Avatar
  Giorgio Vanzetta

  Oli gord Jeestis jeragond..selle nimi oli Revormieragond. Selles jeragonnaz olid dähdzad mjehed nagu Gülmgappi Daavi, Goroonapallur Bjefgur ja Rahapesuminister Ljigi. Nad kõik panid rahva silme all toime kuritegusid kuid Jeesti oli nii demmograatlik rjiik, et kedagi neid vanki ei pandud. Aga oli vjeel juks sots Sjossinovski, kellele issi kinkis Sotsiaaldemokrjaadliku jeragonna. Vot sjee vend sjaatis pool riigieelarvet Lätti Vabarjiiki.

 • Avatar
  Tegelgem viirushaiguse tõrjumisega.

  Arvamus. Saaremaal tekitatud surmahaiguse puhangu taga seisvate konkreetsete kurjategijate konkreetse süülisuse väljasegitamine ei ole nagunii võimalik kohtute ideoloogilise kallutatuse tõttu. See muudab mõtetuks ka kriminaaluurimise ning teemat puudutavad väitlused meedias ja Riigikogus.

  • Avatar

   Vale arvamus. Nii võib väita ainult paadunud liberaal. Püss visatakse nurka juba enne lahingu algust ja ‘salliv’ opositsioon irvitab edasi.
   See ei lähe mitte!

 • Avatar
  Leo Viller

  Noh, on igasugused pevkurid kuriteos süüdi, see on siililegi selge, aga milleks on vaja enese õigustamiseks kasutada valitsuse laimamisel ja alusetute süüdituste pildumisel stalinistlikke meetodeid

 • Avatar

  Hea uudis, Äripäeval on varsti näpud põhjas, Äripäeva omanik on Bonieri grupp, mis omab enamust Rootsi meediat ja mis seisab sealse sotsiaaldemokraatliku ajupesu taga.
  https://majandus24.postimees.ee/6945131/aripaev-karbib-voimsalt-paberlehte-kuid-jatab-hinna-samaks

 • Avatar

  Eks parim kaitse on rünnak. Refipätid ja sotsid on otseselt seotud koroona-viiruse Eestisse toomisega. H.Pevkur- Reform, Saaremaa Võrkpalliklubi president T.Alt – Reform, Saaremaa volikugu esinaine (endine Terviseameti juht) T.Aro – Reformierakond, Saaramaa vallavanem M.Kallas- sots………
  NB! Täna suri Saaremaal esimene meditsiinitöötaja -nakatunud hooldaja Kuressaare haiglast…..Kas süüdlased ka karistada saavad- loomulikult mitte!

 • Avatar

  Pevkurist olex ikka tark vakkka olla, aga Mart ajas täna tõesti hülgemöla suust välja. Äkki peaks ta puhkusele saatma?

 • Avatar

  Tundub, et Pevkuri sansid Euroopas ei ole suured, et on hakanud “kolkapoliitikat” jälle viljelema, kahjuks ei aita ei hanerasva ega kanakakaga määrimine ei viiruse ega kiilanemise vastu.

 • Avatar

  Normaalses riigis oleks Pevkur ja Saaremaa Kallas juba vahi all ning käiks uurimine, kas tegemist oli lihtsalt lolluse või tahtliku bioterrorismiga ning kui, siis kes sellega veel seotud oli?

  • Avatar
   Vahur Reede, saarlane

   Meie karistusseadustikus on tõesti juba pikalt nii:

   § 289. Ametiseisundi kuritarvitamine
   [Kehtetu – RT I 2007, 13, 69 – jõust. 15.03.2007]
   § 290. Ametialane lohakus
   [Kehtetu – RT I 2007, 13, 69 – jõust. 15.03.2007]

   Kuni aastani 2007 oli laisa, lolli ja lohaka mõjutamine viis koda suurema karistusega kuritegu, kui laisk, loll või olemine kuriteona.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused