Riigi ja kaupmeeste liidu juhised kauplustes käitumiseks

Eesti, Uudised,
- Updated

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) ning Eesti Kaupmeeste Liit saatsid kõikidele jaekaubandusettevõtetele juhised ja abimaterjalid klientide täiendavaks teavitamiseks, et piirata viiruse levikut ning hoida inimeste tervist.

MKM-i siseturu asekantsler Kristi Talvingu sõnul on poodides kaupa piisavalt ja ostupaanikaks põhjust pole. “Olen aktiivselt suhelnud ettevõtjatega ning kuigi neil on keerulised ajad, siis kaupa ladudes jätkub ning kauba juurdevedu pole peatunud,” ütles Talving.

Kauplustele saadeti abimaterjalid poekülastajate tervise hoidmiseks ning viiruse leviku piiramiseks. Eelkõige on materjalid mõeldud klientide teavitamiseks läbi siseraadio, plakatite, kleebiste ja infomaterjalide nii e-kanalites kui kauplustes kohapealt. Paljudes siseraadiotes on täna soovitusi juba ette mängitud.

“Viiruse leviku peatamiseks soovitame klientidel käia poes sihtotstarbeliselt. Esmatarbe- ja toidukaupade erakordselt suur varumine mitmeks nädalaks ei ole vajalik,” rõhutas Peil. “Kaupmeestel on nüüd riigi poolt abiks erinevaid suuniseid töötajate ja klientide turvalisuse tagamiseks ning ootame tulevikus väga ka toetavaid meetmeid.“

Lihtsad poeskäigu reeglid, mis kaitsevad sind ja teisi:

·         Väldi haigena poe külastamist

·         Ära muretse, kaupa jagub kõigile

·         Desinfitseeri või pese käsi enne ja pärast poeskäiku

·         Mõtle eelnevalt ostud läbi, et poeskäik kulgeks kiiresti

·         Hoia vähemalt meetrist vahemaad teiste külastajate ja kaupluse töötajatega

·         Külasta poodi üksi, ära võta lapsi kaasa

Kommentaarid

2 commentsOn Riigi ja kaupmeeste liidu juhised kauplustes käitumiseks

  • Avatar

    Ära külva paanikat – meie meedia saab sellega ise suurepäraselt hakkama 🙂 Ja kui ikka apokalüpsis peaks tulema, ei siis päästaks ka vetsupaber 😉

  • Avatar

    nagu ma aru saan, siis “Ära muretse, kaupa jagub kõigile” – tähendab – “ära muretse, hetkel saada olevaid kaupu jagub kõigile”.
    Kõik mis otsas on otsas ja tegelikult neid otsas olevaid kaupu teile pole vajagi:)
    Kallid kaupmehed! Tegelege oma ostuosakondadega kauba ostmisega/otsimisega, mitte klientide õpetamisega:).

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused