Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Riigikogu põhiseaduskomisjon pidas ühe istungi kaugtööna, sest ühel saadikul tõusis palavik

-
18.03.2020
EKRE Riigikogu saadik Paul Puustusmaa.
© Uued Uudised

Riigikogu põhiseaduskomisjon jättis ära teisipäeval kavas olnud istungi Riigikogus ning katsetas selle asemel, kuidas ja kas saab istungit pidada kaugtöö vormis. Komisjoni esimees Paul Puustusmaa (EKRE) ütles ERR-ile, et katsetus oli edukas, kõik töötas ning kaugistungeid ei ole vaja karta.

Põhiseaduskomisjon arutas esmaspäeval veel Riigikogus istungit pidades, kuidas ja kas saab komisjonide istungeid eriolukorras korraldada kaugtööna. Siis leiti üksmeelselt, et riigikogu kodu- ja töökorra seadus võimaldab komisjonidel teha kaugtööd.

“Kaugtöö läbiviimine on võimalik, kui on tagatud kõik istungist osavõtu olulised tingimused nagu sõnavõtud, küsimused ja hääletamine,” ütles komisjoni esimees Puustusmaa esmaspäeval.

Sama soovituse – jätkata kaugtööga – tegi põhiseaduskomisjon ka kõigile teistele Riigikogu komisjonidele, ütles Puustusmaa teisipäeval ERR-ile.

Teisipäevane katsetus tuli põhiseaduskomisjoni jaoks siiski väheke ootamatult. Nimelt teavitas sotsiaaldemokraat Lauri Läänemets esmaspäeva õhtul põhiseaduskomisjoni, et tal on tõusnud palavik.

Puustusmaa otsustas ööl vastu teisipäeva, et riskida ei saa ning tuleb katsetada kaugtöö vormi.

Puustusmaa sõnul saab nii tagada, et komisjonide töö ei peatu. “Me ei saa eeldada seda, et negatiivsete signaalide tõttu peaks kogu riik seisma jääma või komisjoni töö seisma jääma,” märkis ta.