Riigikogu Trumpi toetusurühm õnnitles USA presidenti tema sünnipäeval

Maailm, Uudised,
©Scanpix.
Donald Trump

USA president Donald Trump tähistas eile oma 74. sünnipäeva. Sel puhul saatis Peeter Ernits (EKRE) Riigikogu Trumpi toetusrühma nimel talle õnnitluse.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna saadikute algatusel loodud USA president Donald Trumpi toetusrühma algataja Peeter Ernitsa sõnul omavad tänases geopoliitilises olukorras head transatlantilised suhted USA-ga üha suuremat kaalu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„President Trump on selgelt väljendanud oma vankumatut toetust nii Eesti iseseisvusele kui pühendumist NATO liitlaskohustuste täitmisele. Sellele vaatamata näeme me kahjuks president Trumpi naeruvääristamist nädalast nädalasse ka Eestis,“ ütles Ernits.

„Kuigi Eesti on võrreldes USA-ga väike riik, on paljud president Trumpi poolt esile toodud probleemid ja eesmärgid samad ka meil. Tänavuses kõnes hoiatas USA riigipea globalismi ideoloogiat ellu viivate Maailmapanga ja IMF-i tegevuse eest. Need on aastakümneid tegutsenud selle nimel, et kapital saaks takistamatult üle piiride liikuda, piirates sellega riikide valitsuste võimalusi kontrollida rahvusvaheliste korporatsioonide tegevust. Trumpi sõnul on täna ainus tee globalismist tingitud hädade leevendamiseks rahvusriikide tugevdamine.“

Eesti eeskujul moodustati hiljuti Trumpi toetusrühm ka Leedu Seimis. Rühma juht on Laurynas Kasčiūnas.

Donald John Trump (sündinud 14. juunil 1946 Queensis) on 45. Ameerika Ühendriikide president. Ta on Vabariikliku Partei liige. 8. novembril 2016 kogus ta Ameerika Ühendriikide presidendivalimistel vajaliku arvu valijameeste toetuse, ametisse astus ta 20. jaanuaril 2017.

2016. aastal nimetas ajakiri Time Trumpi aasta inimeseks.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused