Riigipea kutsub rahvast lapsikustele. Kas ta tunneb end viirusevõitluses tõrjutuna?

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Kersti Kaljulaid.

Nüüd on teada, miks president Kersti Kaljulaid koroonaviiruse teemal nii kaua vait oli – ta mõtles pingsalt, kuidas kriis lahendada. Ja välja mõtles: nimelt, samal ajal kui valitsus ja erinevad ametkonnad tegelevad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks pikad päevad raske tööga, kutsub meie riigipea inimesi akendel telefoniga vehkima.

„Kutsun kõiki üles täna õhtul kell 20.00 seisma oma koduaknale, süütama telefoni tagaküljel tulukese või taskulambi, ning sellega kaks minutit aknal lehvitama,“ kirjutas Kaljulaid äsja sotsiaalmeedias.

See võiks olla libauudis, aga ei ole. Samas on see täiesti arusaamatu. Kas president tunneb, et ta ei saa muidu valitsuseliikmete kõrval kuidagi pildile, et selliste lapsikustega tegeleb?

Oma lehvitamisega tahab Kaljulaid avaldada toetust „kõigile neile, kes päevast päeva eesliinil töötades hoiavad ühiskonna vereringe töös. Saame ka näidata, et hoolime ja meile läheb korda, kuidas naabril, oma tänava ja hoovi inimestel läheb“.

Veelgi enam, taas seab ta kahtluse alla valitsuse poolt moodustatud kriisikomisjoni võimekuse, kirjutades: „Oleme kriisis, milletaolist keegi pole veel kogenud. Et me ühiskonnana sellest võimalikult valutult läbi tuleksime, ei piisa kriisikomisjonide otsustest, ametnike soovitustest ja korraldustest, vaid igaüks saab ja peab panustama.

Et siis piisab aknal telefoniga vilgutamisest?

Lisaks vilgutamisele ja lehvitamisele kutsub riigi esimene persoon sellest kõigest ka pilti tegema ja vastava hashtagiga sotsiaalmeediasse postitama.

Braavo, president, see on e-Eestis tõeliselt revolutsiooniline lähenemine viirusetõrjes!

 

Kommentaarid

18 commentsOn Riigipea kutsub rahvast lapsikustele. Kas ta tunneb end viirusevõitluses tõrjutuna?

 • Avatar

  Orissaare seeneline ei ole täna üldse teema-teema on, mis saab edasi tahaks operatiivset infot nt. Some kohta kus asub minu töökoht, kas ma saan järgnevatel päevadel laevaga üle lahe Soome jne.

 • Avatar

  Ka meie idanaabritele on Kadrioru kekatsist-liputaja slma jäänud om tarkustega.
  Antud pildil on juttu Venamaal kuulsa meemi parafraseeinguga seoses palgatõusuga:
  “Raha pole aga te pidage ikka vastu” – https://cdn.fishki.net/upload/post/2020/03/15/3256976/10.jpg

 • Avatar

  Miks ometigi ei taha te olla solidaarsed ja koos preskuga minna täna õhtul aknale liputama?

 • Avatar
  Margus Peterson

  rahu, ainult rahu, kallid kaaskannatajad. ei ole halba ilma hääta. sest igal medalil on kaks külge. vähemalt. prüsseli
  kantoorarott jättis kasutamata hää võimaluse vait olla. Põhiseaduse järgi on kõigil võrdsed õigused end avalikult täis
  teha. “presidendi” nimetus ainult võimendab seda kordades. kas ja kuidas keegi seda õigust kasutab, on iga kodaniku enda
  otsustada. see, mida too naisinime teeb, pole midagi muud kui STRIPTIIS. VAIMNE STRIPTIIS. paar “hilpu” veel ja pole vaja
  lapsesuud, et tõdeda: see olend on ALASTI! nii et – jääme “põnevusega” ootele.
  ps. küsimus tohtritele: kas teilt saab avitust või on meditsiin võimetu?

 • Avatar

  Aidaa, kõigesuurem viirus Kadrioru aknal. Lehvitan 24 tundi, kui see nii oleks.

 • Avatar

  kus on Greta Thunberg’i valvsad silmad, milline raiskamine

 • Avatar
  vanaisa maalt

  Igaüks peab panustama…..jah muidugi, ainult mitte president, temale ainult andke, andke ja lõhestamise eest antigi. Kas tõesti enam midagi targemat polnud välja mõelda, midagi nii nõmedat ja ennekuulmatut, anna kannatust….Lehvitaks rõõmuga, kui see lollus viimane oleks ja ära läheks, igaveseks.

 • Avatar

  Oh issand, tule ja aita! Kas see on mingi irvitus rahva üle…lehvitage ja kõik läheb kohe üle. Niikaua, lausa 3 nädalat mõtles, mida tegema peaks, välja mõtles. Lehvitaks suurima rõõmuga, kui see oleks tema viimane tegu ja rohkem ei peaks rumalusi kuulma. Nagu lasteaia laps, teeme ühise adaa tädidele ja onudele, kes veel elus on. Piinlik on, et nii kõrgete palkade eest suudetakse vaid ajuvabadusi genereerida, jube piinlik. Olge ometi inimene, proua president, jätke meid siin maamunal rahule!!!

 • Avatar

  No on ikkalollus küll tänaselraskelajal!

 • Avatar

  Kahjuks vist psühhiaatri vastuvõtud peatati…

 • Avatar

  Viivitamatu psühhiaatriline kontroll kadrioru presendile!Vajadusel isoleerida, enne kui täitsa lolliks läheb-reisile ei lubata ning isegi truud meediamölakad (K.Paris) on hakanud ilkuma.Jaa, selle muidusööjaga on nüüd kööga.

 • Avatar

  Huvitav – ta ise mõtles välja selle geniaalse idee või keegi vihjas….

 • Avatar

  Nii nagu Aktuaalse kaamera sisu kallutatus sõltub eelkõige toimetajast(kas kala hakkab peast mädanema?), siis Kaljulaidi tegevus on mõjutatud ja suunatud tema nõunikest. Sest tundub, et see naine oma peaga pole võimeline mõtlema. Kes on need sõnavabad ja lapsesuud nõunikud Kaljulaidil?

 • Avatar

  kui nii kahepalgeline inimene kutsub ühtsusele, siis ei tundu see veenev vaid lihtsalt silmakirjalik. kui üleskutse oleks peaminister teinud, siis oleks sellel jumet, sest pm ka sõnades on väljendanud sidusa ühiskonna loomist. kui aga riigi president kellab välismaal valitsuse ohtlikkusest demokraatiale, helistab varahommikul teise riigi presidendile, et “südamest vabandust paluda” kohalikus väikses raadiojaamas öeldule, kellele ei ole miski süütuse presumptsioon, vaid käitub kuulujuttude järgi (raadiojaam OBS (odna baba skazala) teatas), kes avalikult ütleb, et vihkab teatud osa rahvast jne, jne, siis on see ka naeruväärne.
  tunnen ka poolehoidu meie kõigi nimel töötavate politseinike, meedikute,piirivalvurite, õpetajate, valitsuse jne, jne vastu, aga isiklikult tema üleskutset ei järgi, küll meeldiks aplodeerida neile tublidele inimestele(nagu hispaanlastele).

 • Avatar

  Taoline irveldav lõust on jälk vaadata kui tead ,et paljud on hädas ja ootavad reaalset abi .

 • Avatar

  Mis küll paneb inimest ( kohalikku asehaldurit ) nii rumalaid otsuseid/tegevusi täide viima!? Kas äsjane palgatõus, 50 + tema kantselei ülemakstud ametnikku, brüsseli/moskva juhtnöörid või vaimne taandareng!?

 • Avatar

  Praegu on raske aeg ja selline inimeste raskuste üle irvitav limukas tuleks maha võtta. Kui raskel ajal selliseid raskeid otsuseid ei tehta, siis ei ole lootagi, et miski paremaks läheks. See presidendilaadne limukas peab kaduma, ta on häbiks kogu meie riigile ja rahvale.

 • Avatar

  Natuke liiga vara sai välja

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused