Sallivuskampaania mõte ei jõua inimestele kohale

Eesti, Uudised,
©Riigikogu.
Sotsiaalminister Tanel Kiik (vasakul).

Sotsiaalminister Tanel Kiik kurtis „Ringvaates“, et tema kampaaniast „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ ei saa paljud inimesed aru. „See kampaania ei jaga inimesi kategooriatesse, vastupidi, see rõhutab just seda, et me olemegi kõik võrdväärsed inimesed sõltumata oma veendumustest, puudest, rahvusest, taustast või mis tahes sättumusest.,“ seletas Kiik.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil ütles siseminister Mart Helme: ” Mis puudutab seda kampaaniat, vaadake, see kampaania on solvav. See on solvav tegelikult kõikide nende suhtes, keda seal just nagu püütakse ja kelle olukorda sellega püütakse justkui parandada.“

Ta lisas, et kampaania lähtepunktid on perverteerunud. “Need ei ole ju tegelikult ühiskonna sidusust ja neid n-ö vähemusgruppe toetavad sõnumeid. Need on, vastupidi, nende vähemusgruppide kui mingil määral, nagu ma eile ütlesin riigikogus, väärakate peale osundamine, tähenduses „aga andke neile andeks, et nad väärakad on ja kohelge neid võrdselt iseendaga“.”

Kiik, kes on veendunud, et see kampaania ei lõhesta ühiskonda, võiks mõelda sellele, et kui selle kampaania sõnum pole paljudele kohale jõudnud, nagu ta väidab, siis järelikult on kampaania halvasti vormistatud, eesmärki pole täidetud  ja raha raisku läinud.

Kommentaarid

9 commentsOn Sallivuskampaania mõte ei jõua inimestele kohale

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  „Kõik on erinevad, kuid sama palju inimesed“ ! Kui me kõik oleme võrdsed ja meid kõiki tuleb võrdselt kohelda siis miks LBT saab sadasi tuhandeid aga perekonnaa traditsiooni kaitsjad ei saa sentigi,miks luteri kirik saab miljoneid aga vanausulised,maausulised jne.ei saa sentigi.Miks ma peaksin tolereerima avalikes kohtades ilastavaid samasoolisi kui ma ei taha näha seda tegemas ka erinevasoolisi jne.
  Ennem kui niisuguste üleskutsetega üles astuda tuleks see nn.võrdsus tegelikkuses kehtestada !

 • Avatar

  See LGBTQXYZ*?* (ajuvaba! ja ma olen gei) community on hullus. Mis mõte on kapist välja tulla ainult selleks, et kasti minna?

  Grupimõtlemisele apelleerimine on vasakute relv, aga tegelikult nad kõigest kasutavad vähemusi enda võimulpüsimiseks ära ja ei hooli neist sugugi rohkem.
  Geid pole enam ammu “marginaliseeritud”, vaid vastupidi: see tähelepanu käib juba pinda. Las me olla omaette! Aitäh.

 • Avatar

  Soovitan kõigil vaadata seda mõneminutilist inglisekeelset anti-liberaalse drag queeni videot (terve kanal on tegelikult kriitilist mõtlemist täis):

  https://m.youtube.com/watch?v=SaXLu0euIUA

 • Avatar

  Kuid EI OLE JU v6rdsed, sest need v66rad tegelased saavad rohkem 6igusi praktikas! (vaatame seda mustamäel neegrite kallaletungi ja naiste ahistamisi). Politsei represseeris eestlast selle asemel et neeger puuri loomaaeda panna kongiruumi puudusel.

  Tanel Kiige jt. “sallivuslaste” jutt temalt meenutab mulle seda N6ukogude Liidu aegset juttu “elagu rahvaste s6prus”, mis tegelikkuses oli “EEST ÄRA! TEHKE MEILE RUUMI!”, ning eestlased olid ikka jällegi allasurutud seisus ja venelased tundsid end kui “alati 6ige” ning valitud rahvana

 • Avatar

  Asjad ongi väga halvasti, minister ei saa enam ise ka aru, millest jutt käib.

 • Avatar

  Kui minister ajab nõrgamõistuslikku juttu siis on riigis lood kehvad.

  • Avatar

   Aga miks peavad meie riigi amatnikud tegelema meie kodanike meelsuse kujundamisega? Eesti põhisearusega on meil tagatud arvamuse ja meelsuse vabadus. See, et paljudele inimestele ei meeldi homod on nende põhiseaduslik õigus. Ametnikud on kohustatud seda meelsust järgima ja vastavalt selllele ka oma poliitikat kujundama. Aga meie riigiametnikud tahavad meie maksudest kogutud raha eest meie seisukohti muutma hakata! Kuhu me nii moodi jõuame? See meenutab juba Nõukogude aega. Siis olid ka tänavatel suured punased loosungid sellest, kuidas me elame suures rahvaste sõpruses ja kuidas kõiki kaupu toodeti rohkem kui mullu. Kas tõesti ei ole vahepeal inimeste peades mõistus tagasi tulnud?

 • Avatar

  Kui kampaania sõnum ei jõua inimestele kohale, siis on järelikult kampaania läbi kukkunud ja raha lihtsalt tuulde loobitud. Kui aga sõnum tekitab vastureaktsiooni, siis on see niigi kesise sidususe lõhkumine ja lõhestatuse süvendamine ning asjaomastel tüüpidel tuleb vastutust kanda ja tagasi astuda.

 • Avatar

  Kui kampaania sõnum ei jõua inimestele kohale, siis võiks Kiik tunnistada, et see on läbi kukkunud. Saamatult korraldatud ja sidususe asemel hoopis lõhestatust süvendanud. Siis on aeg tagasi astuda.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused