Siim Kallas tegeleb tõsise poliitika asemel lõõpimisega

Siim Kallas satub igas ametis suurematesse või väiksematesse jamadesse.

Kuigi Reformierakonna esimees Kaja Kallas on välistanud koostöö EKRE-ga, oli tema isa, erakonna auesimees Siim Kallas sunnitud telekanalile tunnistama, et ta tõepoolest helistas EKRE esimehele Mart Helmele ja sellest on teadlik ka Kaja Kallas.

“Küsisin, et mis toimub. Lõõpisin natule ja oligi kõik,” vastas Siim Kallas ebalevalt Kanal 2 “Reporterile”. Ta tunnitsas ka, et ütles Helmele, et kahe peale on neil hääled koos.

“See oli niisama lõõpimise moodi,” vabandas ta tagantjärele ja lisas, et soovis EKRE, Isamaa Ja Keskerakonna vahelised läbirääkimsied nurja ajada, mida praegu on märgata igal sammul selletagi.

Hiljem kahetses Siim Kallas seda kõnet ning ütles, et absurdne on selles näha ettepanekut koostööks.

Selline kaigaste loopimine on Reformierakonnale iseloomulik. Huvitav, kas ka teiste erakondadega langevad Kallased Eesti elu tõsise juhtimise asemel vaid lõõpimise tasemele.

“Kui Siim Kallas keerutab, et tema niisama tegi nalja, helistades EKRE esimehele Mart Helmele, et uurida võimalusi Reformierakonna ja EKRE koostööks, siis Mart Helmel on telefonis olemas ka sõnum, kus kombitakse maad ja tahetakse vahendada sõnumit ühelt Reformierakonna aseesimehelt,” ütleb EKRE saadik Riigikogus ja Tallinna volikogus Helle-Moonika Helme. “Kõik see näitab, et Kaja Kallase jäiga välistamistaktika suhtes pole erakonna sees sugugi konsensust ning seal on inimesi, kes saavad aru, et Kaja Kallase rumalad seisukohad on viinud Reformierakonna võidust kaotusseisu ja Reformierakond võib jääda opositsiooni.”

Helle-Moonika Helme usub, et Reformierakonnas pole sugugi kõik arvamusel, et EKRE-s on natsid ja erakond on koostöökõlbmatu. “Ma arvan, et ka seal on inimesi, kellel on piinlik selle propagandahüsteeria pärast, mis on eskaleerunud üleskutsetega Reformierakond jõuga võimule upitada. Kõik see kahjustab tugevalt Reformierakonna mainet ja Kaja Kallasel on selles üksjagu süüd,” lisab ta.

Kommentaarid