Sisejuurdluse käigus kukutas Swedbank oma Eesti juhid

Rubriik Uudised On
- Updated
©Scanpix
Eestis suuri kasumeid teeniv Swedbank on probleemdies.

Esmaspäeva õhtul avaldas Swedbank üllatusteate, et nõukogu lõpetas päevapealt panga juhi Robert Kiti ja finantsjuhi Vaiko Tammevälja volitused. Veel enam, panga nõukogust lahkus ka Swedbankis varem lennukat karjääri teinud Priit Perens.

„Järgneval päeval lubati avalikkusele muudatusi selgitada, kuid lakooniline pressikonverents tekitas rohkem küsimusi, kui andis vastuseid,“ kirjutab Postimees. „Swedbank Eesti nõukogu esimees Charlotte Elsnitz kordas iga küsimuse peale, et otsused olid tingitud käimasolevast sisejuurdlusest, mis puudutab meedias kajastatud rahapesukahtlusi, ning kuna juurdlus alles käib, siis rohkem infot ei anta. Peale selle korrutati, kui olulised on panga jaoks Eesti turg ja Eesti kliendid.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kitt ja Tammeväli – kelle volitused küll lõpetati, kuid kes on endiselt Swedbanki palgal – ütlesid, et otsus tuli ootamatult. Tammeväli, kes enne finantsjuhiks saamist juhtis Swedbank Eesti privaatpangandust, ütles, et juhatuse liikmete valimine, tagasikutsumine ja mandaadi peatamine on nõukogu ja omaniku ülesanne. «Ju siis antud hetkel oli see nende arvates vajalik samm,» ütles ta. «See on tavaline omaniku ülesanne, kui arvatakse, et on vaja muudatust,» lisas Tammeväli. Küsimust, kas talle selgitati sisejuurdluse tulemusi, mille alusel otsus tehti, ei soovinud Tammeväli täpsemalt kommenteerida. «Mul ei ole detailset infot uurimistulemuste kohta,» ütles ta.

Swedbank Eesti uueks juhiks valis nõukogu Olavi Lepa, kes oli siiani Swedbank Eesti riskijuht.

Veebruaris tellis Swedbank välisauditi seoses Rootsi meedias avaldatud kahtlustega, et pangas on toimunud ulatuslik rahapesu.

Rootsi ringhäälingu SVT andmeil kahtlustatakse Swedbanki ulatuslikus ja süstemaatilises rahapesus, mis kestis pea aastakümne ning oli seotud Danske Banki Balti üksustega.

BNS vahendas, et saates “Uppdrag granskning” öeldi, et Swedbanki ja Danske Banki Balti üksuste vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni ehk 3,8 miljardit eurot.

SVT andmeil toimusid rahapesukahtlusega ülekanded aastatel 2007-2015. Umbes 50 kliendi seas on riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus, kuid mis tegid miljonitesse ulatunud ülekandeid.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused