Siseministeerium valab tundlikul ajal õli tulle

torm

Samal ajal, kui Eesti ühiskonda poliitiliselt lõhestatakse niigi, on justkui irooniliselt saatnud siseministeerium välja käitumisjuhendid selle kohta, kuidas toime tulla kriisiolukordades.

Selles kampaanias selgitatakse inimestele, kuidas ennetada keerulisi olukordi ja kuidas nende puhkemise korral tegutseda.

„Riigi poolt elanikkonnale mõeldud käitumisjuhiste väljaandmise juures ei ole sisuliselt midagi uut. Küll on uus asjaolu, et nüüdseks oleme kokku kogunud eri asutuste teadmised ja kogemuse ning teeme selle ühtsel platvormil kättesaadavaks kõigile eestimaalastele,“ kirjutas siseministeeriumi kantsler Viola Murd.

Soovitused, kuidas kriiside puhkedes nendega võimalikult valutult toime tulla on eesti, vene ja inglise keeles kogutud veebilehele www.kriis.ee ning käsiraamatusse „Käitumisjuhised kriisiolukordadeks“. Viimane on kättesaadav raamatukogudest üle Eesti, jõuab peagi enamikesse Eesti koolidesse ja saadetakse ka kõikidele Eesti elanikele elektrooniliselt läbi riik.ee postkasti.

Murd lisab, et see pole ühekordne projekt, vaid sellest oodatakse elanike hulgas uute hoiakute väljakujunemist.

Kriisi puhkemisel peaks iga eestimaalane olema valmis oma perekonna ja kogukonna eest hoolt kandma vähemalt seitsme päeva jooksul. Kriisiolukorras on abivajajaid tavapärasest rohkem ja riigil võibki kuluda kuni nädal aega, et kõigi abivajajateni jõuda. Seetõttu on riik töötanud välja kriisiolukordades hakkamasaamiseks juhised, millest on kasu igale Eesti elanikule.

Kommentaarid