Siseministeerium valab tundlikul ajal õli tulle

Rubriik Uudised On
torm

Samal ajal, kui Eesti ühiskonda poliitiliselt lõhestatakse niigi, on justkui irooniliselt saatnud siseministeerium välja käitumisjuhendid selle kohta, kuidas toime tulla kriisiolukordades.

Selles kampaanias selgitatakse inimestele, kuidas ennetada keerulisi olukordi ja kuidas nende puhkemise korral tegutseda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Riigi poolt elanikkonnale mõeldud käitumisjuhiste väljaandmise juures ei ole sisuliselt midagi uut. Küll on uus asjaolu, et nüüdseks oleme kokku kogunud eri asutuste teadmised ja kogemuse ning teeme selle ühtsel platvormil kättesaadavaks kõigile eestimaalastele,“ kirjutas siseministeeriumi kantsler Viola Murd.

Soovitused, kuidas kriiside puhkedes nendega võimalikult valutult toime tulla on eesti, vene ja inglise keeles kogutud veebilehele www.kriis.ee ning käsiraamatusse „Käitumisjuhised kriisiolukordadeks“. Viimane on kättesaadav raamatukogudest üle Eesti, jõuab peagi enamikesse Eesti koolidesse ja saadetakse ka kõikidele Eesti elanikele elektrooniliselt läbi riik.ee postkasti.

Murd lisab, et see pole ühekordne projekt, vaid sellest oodatakse elanike hulgas uute hoiakute väljakujunemist.

Kriisi puhkemisel peaks iga eestimaalane olema valmis oma perekonna ja kogukonna eest hoolt kandma vähemalt seitsme päeva jooksul. Kriisiolukorras on abivajajaid tavapärasest rohkem ja riigil võibki kuluda kuni nädal aega, et kõigi abivajajateni jõuda. Seetõttu on riik töötanud välja kriisiolukordades hakkamasaamiseks juhised, millest on kasu igale Eesti elanikule.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused