Siseminister Mart Helme Sisekaitseakadeemia lõpetajatele: aususe najal püsib ühiskond

Uudised,
- Updated
©Scanpix
Mart Helme

Siseminister Mart Helme Helme asetas täna Nõmme päästekomando uuele hoonele nurgakivi.

“Nii nagu omal ajal ütles Nikolai von Glehn kuulsad sõnad “seie saagu lenn” – nii ütlen mina tänases kontsekstis, et siia saagu Nõmme uuem, avaram ja efektiivsem päästekomando. See päästekomando on Tallinnas igipõline ja siit on välja sõitnud mehed ja autod väga-väga palju kordi ning päästetud on palju inimelusid ja maju,” lausus minister.

Tema sõnul teevad päästjat rasket ja tänuväärset tööd ning selleks on vaja häid ja üha paremaid tingimusi, see valmiv maja on samm edasistes arengutes.

Nõmme päästekomando renoveerimine algas tänavu märtsis, uus hoone valmib 2020. aasta suvel.

Järgmisel aastal möödub 110 aastat Nõmme tuletõrje loomisest.

Eile käis siseminister Mart Helme Sisekaitseakadeemia lõpuaktusel,  kus ta rõhutas oma kõnes, et selles eluvaldkonnas on kolm kõige tähtsamat omadust tarkus, julgus ja ausus.

“Tarkust olete saanud koolipingist, julgust olete saanud treeningväljakult, kõige põhilisem on aga ausus, mis pannakse proovile erinevates olukordades,” rääkis Helme.

Tema sõnul on Eesti mainet kahjustatud nii panganduses kui ka spordis, kus aususest vajaka jäänud.

“Meil kõigil on elus ahvatlusi, kiusatusi ning ettepanekuid inimestelt, kes on aususele selja pööranud. See on nagu moraalse kompassi äranihutamine, kuid just ausus on see, millel ühiskond püsib ning teie olete selle kompassi Põhjanael,” lisas ta.

Sisekaitseakadeemia lõpetas tänavu 272 uut sisejulgeolekuametnikku.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused