Soome peaminister Sanna Marin paneks lihasööjad makse maksma, piiraks sõnavabadust ja lubaks lastel sugu vahetada

Maailm, Uudised,
- Updated
©Scanpix.
Sanna Marin.

Avaldame Soomes poliitikute hulgas tehtud valimiskompassi vastused, millest nähtub Soome värske peaministri maailmavaade.

Sanna Marin ei nõustu täielikult sellega, et Soome seadused peaksid võimaldama inimestel vabamalt teha ise otsuseid ja kanda nende otsuste tagajärgi. Ta põhjendab oma väidet totalitaristliku väitega, et “seadusandlus peab tagama põhi- ja inimõiguste kaitse”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Marin nõustub täielikult, et vihakõnesid tuleks määratleda ja karistada kriminaalõigusega. Ta põhjendab sõnavabaduse piiramist sellega, et “vihakõnega tuleb tegeleda tugevamalt, mis nõuab ka kriminaalõiguse reformi”.

Ta tervitab arvamust et “sooline korrigeerimise” peaks olema võimalik alla 18-aastastel, sest Marini arvates tuleks transseadust reformida tervikuna.

Marin toetab kindlalt maksude karmistamist riigieelarve tasakaalustamiseks. Maksu karmistamist põhjendab ta tööhõive suurendamisega, mis nõuab investeerimist haridusse ja koolitustesse.

Uue peaministri sõnul peaks riik suunama soomlasi vähem liha sööma, näiteks makse tõstes. Tema sõnul on loomsete saaduste vähendamine kliima- ja keskkonnamõju kärpimisel võtmetegur. Ta lõikaks näiteks lihakoguseid vähemaks riigihangetel (koolid, sõjavägi, lasteaiad jne).

Marin suhtub positiivselt mõttesse, et riik keelaks Soomes gaasi- ja diiselmootoriga autode müügi. Selle toetuseks peab tema sõnul valitsus koostama ajakava ja plaani, mis keelab uute sisepõlemismasinate kasutamise reisijateveol.

2011. aasta vanemas valimismasinas nõudis Marin muu hulgas sissetulekute lõhe olulist vähenemist ja kapitali tulumaksu tõusu. Ta kärpiks kaitsekulutusi, asuks Kreeka võlgade restruktureerimisele, soovib pangamaksu ja ülemaailmset finantsturu maksu. Käsirelvad tuleks tema arvates täielikult keelustada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused