Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Soomes on leebemad meetmed, kuid ka kurvemad tagajärjed

-
13.04.2020
© Uued Uudised

EKRE Soome osakonda vedav Rudolf Jeeser kirjutab, et ajal, mil jätkuvalt tekitab vaidlust, kui karmid peaksid olema meetmed koroonaviirusega võitlemisel, on ta jälginud Eesti ja Soome erinevusi ning on avastanud, et Soomes on need leebemad.

„Eesti karmimad meetmed on avaldanud suuremat mõju kui Soome omad. Vaatamata sellele, et hetkel on nii haigestunute, kui surnute arv protsentuaalselt kogu rahvaarvu Eestis suurem, siis sama suundumusega võrdsustuvad need suhtarvud järgmise kahe nädalaga,“ kirjutab ta.

Eilse seisuga on Soomes ligi 3000 haigusjuhtumit, mis on 0,054 protsenti rahvaarvust, kinnitatud on 56 surmajuhtumit ning tehtud 45 000 testi.

Ajavahemikul 5.-12. aprill on Soomes haigestunud kaks korda rohkem inimesi kui Eestis. Jätkuvalt on aga Eestis nakatunute arv protsentuaalselt kogu rahvaarvu suurem kui Soomes. Selles statistikas mängib oma osa kindlasti viirusepuhang Saaremaal.

Surmajuhtumite arv on ajavahemikul 5.-12. aprill suurenenud Soomes 2,3 korda.

Ajavahemikul 5.-12. aprill on Soomes läbiviidud ca 13 300 testi ja Eestis samaaegselt ca 4000 testi. Siin valdkonnas on Eesti protsentuaalselt rahvaarvust testinud 2,8 korda rohkem.

Soomes on avatud kaubanduskeskused, spordirajatised ja suuremas osas ühistranspordis toimub jätkuvalt sõidu valideerimine. Ühistranspordis on sularaha kasutamine peatatud aga jätkuvalt kasutavad reisijad bussi sisenemisel esiust. Samuti ei ole Soome riigis kehtestatud analoogselt Eestiga 2+2 reeglit, vaid on soovitav pidada vähemalt ühemeetrist distantsi inimeste vahel ja suuremad kui kümne inimesega kogunemisaed on keelatud. Samas on Soome pannud kinni piirid ning peatanud täielikult reisilaevaliikluse Eestiga.