Ta tegi seda jälle: Kaljulaid lihtsalt ignoreerib ühiskondlikku arvamust

Eesti, Uudised,
- Updated
©Scanpix

Kui nädal tagasi kutsus Kersti Kaljulaid inimesi aknale paariks minutiks mobiiltelefoniga vehkima, siis arvasid paljud, et see on libauudis või mingi ebaõnnestunud nali. Tegelikult juhtus see ilmsi ning terava kriitika alla sattunud aktsioonist võtsid osa väga vähesed.

Paljude jaoks oli selline üleskutse lausa kohatu, sest eestlastel on kombeks akendele panna küll küünlaid, et väljendada oma sügavamaid tundeid esivanemate vastu või mälestada lahkunud hingi. Samuti on levinud komme tuledega märku anda siis, kui sa oled neis ruumides hädas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nüüd aga kutsub Kaljulaid telefoniga vehkima hoolivuse märgiks lausa igal esmaspäeval, ehkki see algatus on kriitika alla sattunud isegi nende seas, kes seni on Kaljulaidile üldiselt poolehoidu üles näidanud.

Sellest üleskutsest on tehtud juba küllalt nalja, isegi arstid ja need eesliinil pingutavad inimesed, kelle toetuseks Kaljulaid seda vilgutamist korraldab, on mõtet laitnud, aga see ei näi meie esileedit huvitavat, ta paneb tuimajärjekindlusega edasi, nagu teeks seda meelega, irvitades rahvale näkku.

Kuidas ta ise oma hoolivust välja on näidanud? Kas sellega, et pani teistkordselt veto Riigikogus kaks korda vastu võetud pensionireformile ja saatis selle kohtusse? Seda ajal, mil inimestel terendab ees raske tulevik ja paljudel oli neist eluline lootus midagigi juurde saada.

Selle asemel, et kutsuda traagilisel ajal inimesi sellistele lapsikustele, võiks ta sisendada oma rahvale julgust, aga isegi ta avaldus tuli jupp aega oodatust hiljem moka otsast. Enamasti kiidab ta end sotsiaalmeedias sellega, kuidas ta on ühele või teisele riigipeale helistanud.

Parafraseerides Kaljulaidi ennast: „Millega sa tegeled, armas president?“

Lihtsalt häbi on näha, kuidas Kadriorg justkui irvitab kõikide üle oma rumalate üleskutsetega isegi pärast seda, kui esimene kord aia taha läks, ka siis ei adunud riigipea, et seda jama ei ole mõtet korrata.

6 commentsOn Ta tegi seda jälle: Kaljulaid lihtsalt ignoreerib ühiskondlikku arvamust

 • Avatar

  Miks nad lihtsalt vaktsiini ei telli sellele ajuvabadusele ???

 • Avatar

  Ta ju vene aja tingimustes kooli lõpetanud: ta ju teab, kuidas vene ajal stalinistlik/ sotsialistlik ajupesu käis – et kõik MEIE oleme võrdsed…, ja siis on veel osad kõigevõrdsemad…
  (Vaatsin täna rmt.poes, et nii Orwell kui ka Huxley “Hea uus ilm” mõlemad poes avalettidel myygil…)

 • Avatar

  Nojah, esiteks sai liputamis… vabandust, vilgutamisaktsiooni teistkordse ülesriputamisega kinnitust vana tõde, et inimvõimetel ei ole piire. Alumisi.
  Peale selle sai kinnitust minus juba mõnda aega tekkinud arvamus, et Eesti saaks ilma presidendi institutsioonita väga hästi hakkama.

 • Avatar

  Mida edasi seda rohkem tundub, et meil oleks vaja peaministrit presidendi ülesannetes ja volitustega.

 • Avatar
  Margus Peterson

  ma olen paadunud optimist. kui mõni arvab, et hullemaks minna ei saa, siis minu vastus on – saab. ALATI SAAB!
  kadrioru seenetoorik tõestas seevastu, et ma olen armetu pessimist. NII haledalt pole tükil ajal tünga saanud
  – pani mu optimismusele pika-pika madjakaga piki . . . kas tõesti on õigus parisekristeril – ma olevat arengu-
  peetusega vana päss . . . oh mind vaesekest, oh mind õnnetumakest küll . . . mis must sedasi saab? oskab keegi
  avitust anda?

 • Avatar

  Eks saab täna õhtul kuulda, kuidas ERR-i saatejuht er(r)ikohtleb Kaljulaidi Esimeste Stuudio intervjuus. Promokampaania on käima lükatud.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused