Täna mõte, homme tegu: president topiks võõrad kõik kohad täis

Eesti, Uudised,
- Updated
©EPA/Scanpix
Kersti Kaljulaid.

President Kersti Kaljulaid mängis sel nädalal Tallinnas toimunud inimõiguste konverentsil mõttega, et Hiiumaale võiks asustada 10 000 Tuvalu elanikku. Kui Vaikses ookeanis asuv saareriik kliimamuutuse tõttu soolase veega üle ujutatakse, vajavad selle elanikud uut kodu.

“Hiiumaa elanikkond väheneb, seal on vaid 10 000 elanikku, varem oli 30 000. Kas me ei peaks hakkama mõtlema üleilmselt, millised on lahendused? Tuvalu 26 ruutkilomeetrit, Hiiumaa pea 1000 ruutkilomeetrit – nii et nad võiksid kõik Tuvalu elanikud vastu võtta, poleks probleemi. Hiiumaa elanikkond kahekordistuks ja nad peaksid seega Tuvalu inimesi hea meelega vastu võtma,” vahendab EPL presidendi sõnu.

Tuvalu on saareriik Vaikses ookeanis Polüneesias Saalomoni saartest idas. See on maailma väikseim riik, millel on pealinn. Riigi looduslikult kõrgeim koht ulatub umbes viis meetrit üle merepinna.

UU

Kommentaarid

5 commentsOn Täna mõte, homme tegu: president topiks võõrad kõik kohad täis

 • Avatar
  lollidemaarahvahääl

  Lollidemaa presidendi esinemine ja teised ei saa teda ei ametist maha võetud ega vastavasse raviasutusse topitud. Kas lollidemaale on üldse predsetenti tarvis– iga loll teeb nagunii, mis ise tahab.

 • Avatar

  Üleüldse, tundub, et aeg on hakata vaatama järgmise esindusisiku poole. Muidu juhtub nagu viimane kord.

 • Avatar

  Oota oota, Mart Helmet on siseministrina väga vaja, las saada presidendiks keegi teine EKREst. Presidendil pole midagi eriti teha.

 • Avatar
  Sten Arrak

  Maskid hakkavad langema! Nüüd näeme, kelle huve esindab president K. Kaljulaid tegelikult. Tema ei muretse mitte meie eestlaste heaolu eest, vaid ühe väga kauge ja pisikese saare elanike eest. Millal see uue presidendi valimiste aeg tuleb? Ei jõua ära oodata! Loodan, et uueks Eesti presidendiks valitakse Mart Helme. Siis ei kostuks enam Kadriorust võõrast ideoloogiat, mis ajab hirmujudinad peale.

  • Avatar

   Oota oota, Mart Helmet on siseministrina väga vaja, las saada presidendiks keegi teine EKREst. 🙂 Presidendil pole midagi eriti teha ja ei saa teha. Las keegi teine EKREst saab presidendiks.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused