Tantsiv orav on aastaid raha enda pesasse tassinud

ReformierakondReformierakonna embleem.
Tartu kultuurkapitalis on juhtiv reformierakondlne ja stipendiumite komisjoni esimees Martin Parmas aastaid jaganud heldeid summasid enda juhitavatele organisatsioonidele, ent asjaosaliste sõnul on tegu tühipalja kokkusattumusega.

Tartu linnavolikogu kultuurikomisjoni liige Martin Parmas on ühtlasi mainekat tantsukooli Prestige juht kui ka kuulub üleriiklikku tantsuspordi liitu.

Et Parmas täidab ka kohaliku kultuurkapitali poolaasta stipendiumite spordikomisjoni esimehe rolli, torkab silma kapitali heldus mõlema nimetatud organisatsiooni suhtes. Näiteks on 2016. aasta kevadel Prestige’ile pudenenud 7600-eurosest spordipotist 1500 eurot, mis on konkurentsitult suurim eraldus: näiteks maaülikool sai delegatsiooni SELL-i üliõpilasmängudele saatmiseks vaid 700 eurot, kirjutab Tartu Ekspress.

2017. aastast võib küll täheldada formaalset pööret: Prestige’i asemel ilmub võistluste korraldajana pildile tantsuspordi liit, kes saab 2017. aasta kevadel 1300 eurot (taas ülekaalukalt suurim summa), sügisel 460 eurot ning 2018. aasta kevadel 900 eurot.

Parmase hinnangul on korruptiivsete seoste otsimine täiesti arusaamatu, sest rahvusvaheliste suurvõistluste eelarvetega võrreldes on toetused marginaalsed.

 

Kommentaarid