Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Toksilise maskuliinsuse vastane sõda jätkub: „ei“ pole enam vaja öelda, vägistamissüüdistuse saab ikka

11.07.2019
Rootsis käivad asjad sedamoodi.
© ScANPIX.

Delfi kirjutab, et Rootsi ülemkohus mõistis mehe süüdi ettekavatsemata vägistamises. Tegemist on uue kuriteonimetusega, mida kasutati esimest korda aasta eest jõustunud seksuaalkuritegude seadusandluse alusel.

„Ettekavatsemata“ tähendab seda, et tegu ei pandud toime tahtlikult, vaid hoolimatusest.

Rootsi 2018. aasta 1. juulil jõustunud seksuaalkuritegusid puudutavas seaduses ei ole vägistamises süüdimõistmiseks enam vajalik, et teo toimepanija oleks kasutanud vägivalda või kuritarvitanud ohvri abitut seisundit. Vägistamise definitsioon põhineb sellel, kas seksuaalakt on vabatahtlik või mitte.

Kõnealune mees ööbis naise juures ja oli öösel temaga vahekorras. Naine oli passiivne ega näidanud välja, et oleks tahtnud seksuaalaktides osaleda, märkis kohus.

Ülemkohtu sõnul ei ole inimesel, kes satub vastu tahtmist seksuaalse lähenemise objektiks, kohustust öelda “ei”. Kohtu hinnangul ei tähendanud ka see, et teo toimepanija ja kannatanu olid leppinud kokku ühes voodis magamises vaid aluspesu väel, et kannatanu oleks osalenud seksuaalaktides vabatahtlikult.

Ülemkohus määras mehele kahe aasta ja kolme kuu pikkuse vanglakaristuse. See puudutab siiski ka muid tegusid, mis on lapsevägistamine ja seksuaalne ahistamine.

UU