Tulihingelist hävituspataljonlast mälestasid ohvrite sugulased

Uudised,
- Updated

Lääne-Virumaal asuva Vinni keskuses olevale pikaaegse Vinni Näidissovhoostehnikumi esimehe Heino Kallaste mälestuskivi juures nägin 9. mail linti kirjaga: “Tulihingelist hävituspataljonlast mälestavad ohvrite sugulased”.

EKRE Lääne-Viru ringkond ja Vinni osakond seisavad selle eest, et tuntud hävituspataljonlase ja internatsionalistist kommunisti kivi maha võetaks.

EKRE Lääne-Viru ringkonna esimees Anti Poolamets: “Kallaste kiitles tihti, et tema näidissovhoostehnikumis on mitmekümne nõukogude rahva esindajad. See tähendas mõistagi innukat panustamist Eesti venestamisele. Kahjuks on ka tänapäeval välja ilmunud hulk tegelasi, kes iga hinna eest tahavad välistööjõudu küll slaavi riikidest või koguni kolmanda maailma üdini võõrastest kultuuridest. Valelik internatsionalism on võtnud üksnes uue kuue.”

Poolamets lisas, et mõistagi on esmaseks põhjuseks selle kivi kõrvaldamisel, asjaolu, et punasovhoosnik Kallaste oli oma rahva mõrtsukas. „See inimene ei vääri Vinni keskusesse uhket mälestuskivi.” ütles Poolamets.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused