Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tuntud näitleja rikkus teatripidu seakisaga

-
28.03.2019
JUHAN ULFSAK

Nii, nagu üritavad Hollywoodi näitlejad ja lavastajad Oscari või Kuldgloobuse gaalal oma kõned ja avaldused poliitiliseks väänata, üritas seda teatripäeva peol, mis peaks olema täiesti apoliitiline üritus, teha ka auhinnatud Juhan Ulfsak.

Eesti Teatripreemiate kätteandmisel kolme preemiaga pärjatud näitleja ja lavastaja ei piirdunud kolleegide-teatrite tänamisega, vaid esines poliitilise üleskutsega, kus ta manitses saali kogunenud teatrirahvast võitlema vabaduse eest. Vabaduse all nimetas ta kunstnike vabadust purki sittuda ja poris püherdada.

„Tuleb teha seakisa, kui kellelegi liiga tehakse!“ ütles Ulfsak oma kõnes.

Oma poliitilist võhiklikkust näitas järjekordne näitleja üles hoiatades, et Eestist võib tabada Ungari saatus.

Jälle üleskutse võitlusele jälle on kellelgi vabadust vähe! Kord oli Mari-Liis Lillel pildil midagi valesti, siis oli Evelin Võigemastil koll kapis. Huvitav, kust nad seda võtavad ja välja mõtlevad? Panso koolis seda vast ei õpetata. Mõeldakse koll välja ja siis hakatakse ise seda kolli kartma.

Viimati ei saanud päevapoliitikast üle ega ümber ka president Kersti Kaljulaid, kes küüditatute mälestuspäeva rikkus oma torkega EKRE suunal, justkui tahaks loodav koalitsioon kehtestada totalitaarse režiimi.