Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ungari välisminister Peter Szijjarto: „Me ei nõustu iial sellega, et ainult neid riike saab pidada demokraatiateks, kus valitsevad liberaalid“

17.03.2020
Ungari välisminister Péter Szijjárto.
© AFP/Scanpix

“Me ei nõustu iial sellega, et ainult neid riike saab pidada demokraatiateks, kus valitsevad liberaalid. Demokraatia on demokraatia,” rõhutas Ungari välisminister Peter Szijjarto “Välisilmale” antud intervjuus.

Ta ütles: „Ma võin mõista, et peavoolule meie poliitika ei meeldi. Aga pidada seda ebademokraatlikuks pole sugugi õiglane.

Me oleme pühendunud demokraatlik partei. Aga me ei ole nõus järgnevaga. Et kui liberaalid ei võida valimisi, vaid võidavad konservatiivid või kristlikud demokraadid, seavad liberaalid otsekohe kahtluse alla riigi demokraatliku olemuse.

Demokraatia ei saa eksisteerida ainult liberaalide valitsemise korral. On demokraatiaid, kus valitsevad konservatiivid, kristlikud demokraadid ja patrioodid.

Me oleme tõeliselt konservatiivne, patriootlik ja kristlik-demokraatlik partei, mis on pühendunud demokraatiale.“

Külalist ärritas küsimus selle kohta, kas võib õigesti aru saada, et tema eeskujud on Hiina, Türgi ja Venemaa, mitte aga Lääs.

„Ei, te saate väga valesti aru. Pean sellele vastu vaidlema, ausalt öeldes see läheb liiale. Meie, ungarlased, oleme uhked, et oleme kaua võidelnud vabaduse eest. Kahjuks on meid üksi jäetud. Küllap olete kuulnud meie revolutsioonist aastal 1956. Küllap olete kuulnud meie vabadusvõitlusest ja sellest, et vabanesime kommunismist kahjuks alles 30 aastat tagasi.

Küllap olete kuulnud, et praegune Ungari peaminister oli esimene Ungaris, kes julges avalikult välja öelda, et Nõukogude väed peavad Ungarist lahkuma. Tema oli see, kes asutas antikommunistliku partei, mis praegu Ungaris võimul on, vastavalt Ungari rahva tahtele.

Palun ärge alahinnake Ungari rahvast. Kui ka alahindate Ungari valitsust, pole see probleem, sest me oleme poliitikas ja saame pidevalt kriitikat, isegi kui see on ebaõiglane ja tõest väga kaugel, aga ärge alahinnake Ungari rahvast. Ja ärge kahelge nende küpsuses.“

Allikas: ERR