Uuring: prokuratuuri töötajad pole Lavly Perlinguga rahul

Lavly Perlingu ametiaja lõpuni on poolteist kuud.

Prokuratuuri töötajate pühendumus ja rahulolu võrreldes kolme aasta taguse ajaga on langenud ja murekohaks on just rahulolu tippjuhiga, selgub Eesti rakendusuuringute keskuse Centar koostatud raportist. Prokuratuuri tippjuhiks võib eelkõige pidada riigi peaprokuröri Lavly Perlingut, kirjutab Delfi.

Võrreldes 2015. aastaga on hinnangud paranenud vahetu juhtimise, rolli selguse, informeerituse ja karjäärivõimaluste osas. Kriitilisemalt on aga käesoleval aastal hinnatud tippjuhiga seotud küsimusi. Töötajate arvates tasub esmajärjekorras tegeleda just juhtkonna poolse lugupidamisega ning õiglase kohtlemisega tööl.

Prokuratuuri tippjuhiks võib lugeda riigi peaprokuröri, kelleks on Lavly Perling või ka ringkonnaprokuratuuride juhtivprokuröre.

Vastupidiselt Viru ja Lääne ringkonnaprokuratuurile, esineb kriitilisi alateemasid kõige enam Põhja ringkonnaprokuratuuris.

Küsitlusele vastas kokku 177 inimest Põhja, Lõuna, Ida ja Lääne ringkonnaprokuratuurist ning riigiprokuratuurist.

Lavly Perlingi aeg saab läbi tänavu sügisel ning kuigi justiitsminister Raivo Aeg ja peaminister Jüri Ratas on tema jätkamisele omapoolse heakskiidu andnud, on Eesri Konservatiivne Rahvaerakond selle vastu.

EKRE esimees, siseminister Mart Helme on öelnud, et Perling ei ole asendamatu.”Praegu jäetakse meile mulje nagu meil oleks teatud ametikohtadel asendamatud inimesed, kes ilmtingimata peavad jätkama ja kui nemad ei jätka, siis kukub Kuu maa peale ja ongi ajaloo lõpp.“

Kommentaarid