Väike samm Keskerakonnale, suur samm Kaljulaidile

Keskerakonna juhatuse liige, äsjastel valimistel riigikokku pääsenud Raimond Kaljulaid teatas, et astub erakonna juhatusest välja. Tema oli ka üks neist neljast, kes hääletas vastu otsusele EKRE-t koalitsiooniläbirääkimistele kutsuda.

Ta ütles, et kuna suurem osa Keskerakonna juhatusest oli Isamaa ja EKRE-ga koalitsiooni loomise poolt, ei jäänud tal üle muud, kui juhatusest välja astuda.

Küsimusele, kuidas kavatseb ta sellise koalitsiooni loomisel riigikogu liikmena käituda, vastas Kaljulaid, et ta loodab, et seda koalitsiooni ei sünni ning ta teeb kõvasti tööd selle nimel.

Kuigi ilmselgelt sihib Kaljulaid kohta Euroopa Parlamendis, kääriski ta käised üles ja hakkas selle tööga pihta, kui süüdistas EKRE-t, et see on oma valimiskampaania ajal kasutanud võtteid, mida ei tohi kasutada, suisa, et nende tulemus on saadud ebaausalt ja pettusega. Jne. jne.

Raimond Kaljulaid lisas, et tema samm on ühtlasi sõnum kõigile neile, kes täna on Keskerakonna juhatuses, samuti kõigile tulevastele fraktsiooni liikmetele.

Juba räägitakse sellest, et Raimond Kaljulaid võib mingil hetkel visata kinda Jüri Ratasele ja kandideerida tulevikus ise Keskerakonna esimeheks.

Kommentaarid