Valimiste eel sõpru ei tunta – üks käsi võtab, teine annab

Indrek Saar sai 9. juunil SDE esimeheks ning kadus seejärel pildilt.

Valimiste-eelseks nädalaks on Jüri Ratase juhitava kolmikliidu niigi lagunenud koostööst jäänud järele vaid riismed.

Kampaania käigus tõmbab igaüks vankrit enda poole ning Eesti elule mõjub see kõik vaid pärssivalt. Vana Baskini Teatri rahastamine on sellise käitumise ilmekas näide, kus ühe käega võetakse ja teisega antakse.

Äsja teatas Vana Baskini Teater, et kuna sotsist kultuuriminister Indrek Saar otsustas sellest aastast lõpetada 14 aastat kestnud regulaarselt toiminud tegevustoetuse maksmise, siis teater lõpetab tegevuse.

Vana Baskini Teatri tegevustoetus on olnud suurusjärgus 30 000 eurot aastas, millega teater suutis katta kõik oma püsikulud.

Seepeale teatas keskerakondlik Tallinna linnavalitsus, et toetab Vana Baskini Teatrit 35 000 euroga, et teatritegevus siiski säilitada. Rahaeralduse katteallikaks on seejuures Tallinna avalike suhete teenistuse eelarvelised vahendid.

Keskerakond on teatavasti Riigikogus koalitsioonis nii sotside kui ka Isamaaga.

Eile Eesti Ekspress kirjutas samuti sellest, kuidas koalitsioon ei tööta ja saadikud hääletavad, nagu ise tahavad, tuues välja hiljutise näite sotsiaalminister Riina Sikkuti näite tubakaseaduse muutmise hääletamisel ministri tahte vastu ja kus Sikkut teatas, et kui saadikud ei hääleta nii, nagu tema tahab, kutsub ta eelnõu tagasi.

Kommentaarid