Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Vana kuld: reformierakondlaste “ämmaraha” tõmbas Kristen Michali liistule

-
08.06.2020
Reformierakond muutub üha ülbemaks, aga kunagi tuleb ka nende mihklipäev.
© Uued Uudised

Läinudreedene Eesti Päevaleht tõi enda 25. sünnipäeva puhul esile olulisemad sündmused ja skandaalid, mida nende aastate jooksul paljastatud. Selles reas oli ka 2012. aastast pärit seik, kus avaldati olematu intervjuu praegugi Reformierakonna ridades Riigikogus istuva Kristen Michaliga, kes Reformierakonna rahastamisskandaali ehk Silvergate’i puhkedes ei andnud ajalehele lubatud intervjuud ning nõnda ilmus usutlusest vaid küsimused.

Skandaal sai alguse 2012. aasta mais praeguse sotsist eurosaadiku Sven Mikseri nõuniku Silver Meikari ülestunnistusega, et ta on annetanud Reformierakonnale Kristen Michali mahitusel Kalev Lillo käest saadud raha, mille päritolu ta ei teadnud.

Michal ja teised skandaali võtmeisikud püüdasid ajakirjanduse eest peitu pugeda. Nii ilmuski erakorraliselt Eesti Päevalehes tühi intervjuu.

Juhtum lõppes määrusega anonüümsed annetused riigieelarvesse kanda, ametlik uurimine lõppes tõendite puudumise tõttu ning Meikar visati erakonnast välja, justiitsminister Kristen Michal aga oli sunnitud tagasi astuma.