Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Vastuvoolu ujunud Rootsi peaminister tunnistas vigu

-
11.04.2020
Kiirabiauto Rootsis.
© Scanpix.

Reformierakondlane Valdo Randpere ja teised targutajad, kes kiitsid Rootsi strateegiat võitluses koroonaviirusega, peavad nüüd oma sõnu sööma või üksi vastuvoolu ujuma, sest ka Rootsi peaminister tunnistas, et nad polnud viiruse vastuvõtmisel piisavalt head.

Algselt koroonaviirusega võitlemiseks paljude teiste riikidega võrreldes oluliselt leebema tee valinud Rootsi peaminister Stefan Löfven tõdes, et riik oleks pidanud kriisiks paremini valmis olema, vahendas ERR.

Rootsi karmistas piiranguid alles aprilli alguses, kui nii koroonaviirusesse nakatumiste kui ka surmajuhtumite arv muudkui kasvas. Praeguseks on Rootsis koroonaviirus diagnoositud 10 151 inimesel ja surnud on 887 inimest, neist 17 viimasel ööpäeval.

“Meie valmisolek pole olnud piisavalt hea ja see on kõikidele selge,” tõdes Löfven intervjuus Rootsi riiklikule televisioonile (SVT).

Löfven ütles, et siiani on rootslased üldiselt järginud terviseameti soovitusi, kuid võib juhtuda, et lähiajal sulgetakse viiruse leviku tõkestamiseks ka osad restoranid, kes pole kehtestatud reegleid järginud.

Rootsi kristlike demokraatide partei liige Ebba Busch süüdistas Löfveni selles, et riik ei suutnud vanureid koroonaviiruse eest kaitsta. Ka Rootsis on nakkus jõudnud vanadekodudesse.