Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Veel Malta kohtumisest – mingit boikotti pole, sest Eesti seisukoht on ammu teada ja meid sinna ei kutsutudki

-
20.09.2019
Immigrandid
© Scanpix

Ajakirjandus komistas järjekordselt levitades infomüra selle kohta, et siseminister Mart Helme ei osale kiusu pärast järgmisel esmaspäeval Maltal peetaval Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, kus arutatakse rändepoliitika muutmist. Uudiste tonaalsus oli etteheitev ja sellega püüti Eesti valitsusele ja eeskätt EKREle taas varju heita. Tegelikult levitati järjekordselt poolikut tõde ning mingit boikotti pole.

Kuigi Helme mitteosalemine on selge sõnum selle kohta, et Eesti ei kavatse keskse rändemehhanismi loomist isegi arutada. Peale Eesti on selliseid riike Euroopa rohkem. Eesti esindajad esitasid oma seisukoha juba suvisel samalaadsel kohtumisel Pariisis.

Nii oligi Malta jätkukohtumisele kutsutud tegelikult ainult kuue riigi ministrit ning Eestit kutsutute hulgas polnudki.
Prantsuse president Emmanuel Macron ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte tahavad Euroopa Liidu rändepoliitikat ümber teha, nii et selles osaleksid kõik Euroopa Liidu riigid.

Eesti ei ole väljendanud oma nõusolekut selle skeemiga ühineda ning seetõttu pole ka mingeid kutseid esitatud. Eesti seisukoht on see, et merepäästeoperatsioonide käigus päästetud sisserändajate ümberpaigutus peab jääma riikidele vabatahtlikuks.

Ametlik EL-i siseministrite kohtumine toimub 8. oktoobril ja seal siseminister Helme osaleb.

UU