Veel Malta kohtumisest – mingit boikotti pole, sest Eesti seisukoht on ammu teada ja meid sinna ei kutsutudki

Uudised,
- Updated
©Scanpix
Immigrandid

Ajakirjandus komistas järjekordselt levitades infomüra selle kohta, et siseminister Mart Helme ei osale kiusu pärast järgmisel esmaspäeval Maltal peetaval Euroopa Liidu siseministrite kohtumisel, kus arutatakse rändepoliitika muutmist. Uudiste tonaalsus oli etteheitev ja sellega püüti Eesti valitsusele ja eeskätt EKREle taas varju heita. Tegelikult levitati järjekordselt poolikut tõde ning mingit boikotti pole.

Kuigi Helme mitteosalemine on selge sõnum selle kohta, et Eesti ei kavatse keskse rändemehhanismi loomist isegi arutada. Peale Eesti on selliseid riike Euroopa rohkem. Eesti esindajad esitasid oma seisukoha juba suvisel samalaadsel kohtumisel Pariisis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii oligi Malta jätkukohtumisele kutsutud tegelikult ainult kuue riigi ministrit ning Eestit kutsutute hulgas polnudki.
Prantsuse president Emmanuel Macron ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte tahavad Euroopa Liidu rändepoliitikat ümber teha, nii et selles osaleksid kõik Euroopa Liidu riigid.

Eesti ei ole väljendanud oma nõusolekut selle skeemiga ühineda ning seetõttu pole ka mingeid kutseid esitatud. Eesti seisukoht on see, et merepäästeoperatsioonide käigus päästetud sisserändajate ümberpaigutus peab jääma riikidele vabatahtlikuks.

Ametlik EL-i siseministrite kohtumine toimub 8. oktoobril ja seal siseminister Helme osaleb.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused