Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

VIDEO Mart Helme Ameerika-visiidist: USA justiitsminister ise palus kokkusaamist

10.02.2020
Laadime sisu...

Siseminister Mart Helme (EKRE) külastas läinud nädalal Ameerika Ühendriike, osaledes muu hulgas ka palvushommikusöögil, kus kõneles USA president Donald Trump.

„Muljed on väga positiivsed, ma poleks välja sõites iial arvanud, et ka kohapeal tekib nii palju võimalusi kohtuda otsustajatega, kellega jutule pääsemine pole niisama lihtne,“ ütles Helme, tuues näiteks USA peaprokurör William Barri, kes on ühtlasi riigi justiitsminister, samuti teised justiitsministeeriumi kõrged ametnikud.

Ta rääkis, et Ameerika Ühendriikides on praegu üks suur teema Hiina ja põhitähelepanuHiina elektroonilisel invasioonil, mis puudutab 5G-d ja Huaweid.

Helme vahendas William Barri kõnet, kes ütles, et kui 1957. aastal tabas ameeriklasi nn Sputniku-šokk, sest Nõukogude Liit läks kosmosesse, siis praegu on sama lugu Hiinaga, kes on läinud neist ette elektroonikas. See on samaaegselt nii masendav kui ka inspireeriv. Seejuures näevad ameeriklased ühe kaasvõitlejana just Eestit kui arenenud digiriiki.

Kui Mart Helme rääkis võõrustajatele, et EKRE saadikute eestvedamisel on Riigikogus asutatud ka Trumpi toetusrühm, siis sellele järgnes positiivselt üllatav reaktsioon.

Donald Trumpi kõne palvushommikusöögil jättis Mart Helmele samuti sügava mulje, eriti hea oli näha, kui vaimustavalt ta vastu võeti.