VIDEO Mart Helme: ametnikud suruvad meedia abil peale demokratuuri

Uudised, Video,
- Updated

Eesti Rahvuskonservatiivse Erakonna esimees Mart Helme rääkis äsja Tartus peetud demokraatia ja demokratuuri teemalisel konverentsil sellest, kas ametnikkonna võimuküllus ohustab Eesti demokraatiat ning leidis, et klassikalises mõistes on paljudes riikides demokraatia kadunud.

Ta rääkis, et demokraatia sai sisuliselt alguse siis, kui ameeriklased võtsid vastu oma esimese põhiseaduse ega kinnitanud osariikide tasandil seda põhiseadust enne, kui teatud osariikide survel tehti parandused. Need ongi demokraatia vundamendid: sõnavabadus, koosolekute vabandus, ajakirjandusvabadus, osariikide autonoomia jne.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme: „Mida me nüüd näeme? Demokraatiat sellisel kujul enamikus riikides pikalt vastu ei pidanud. Ka Eestis võisime rääkida alates 1934. aastast juhitud demokraatiast või suukorvistatud demokraatiast.“

Helme ütles, et ükskõik, milline epiteet panna sõnale „demokraatia“ ette, siis see tähendab seda, et see ei ole enam demokraatia klassikalises mõttes ja sealt algab demokratuur, mille läbiviimiseks on põhiinstrumendiks meedia.

2 commentsOn VIDEO Mart Helme: ametnikud suruvad meedia abil peale demokratuuri

 • Avatar
  Kuldvõtmeke

  Lp. Mart. Te tooge üksi-pulgi avalikkuse ette see, kuidas isegi Siseministeeriumi ja Kohtute haldusalades tegutsevad üsna karistamatult jultunud ametnikud , kes ise asjaamiskorda, menetlusnorme ja isegi Karistusseadustiku sätteid rikuvad selleks, et nende kätte võim edasi jääks ja kuidas isegi Siseministeeriumi järelepärimistele jultunult valeväidetest kubisevaid vastuseid antakse, et süvariiklased rahus edasi võimutseda saaksid. Kui juba neis autustes kasutatakse selliseid võtteid, mida loota veel VTA-lt või mõnelt teiselt ametkonnalt?

 • Avatar

  Tere – tuleb jällegi täpsustada – on olemas USA nö “asutavate isade” kirjutised mis lahkavad selle riigi loodavat korda.
  Demokraatiast on seal räägitud kui asjast MIDA EI TOHI rakendada – tehti VABARIIK.
  On isegi kuulus ütelus, et kui Washingoni käest küsiti, et “millise riigi me siis nüüd tegime”
  kõlas vastuseks – “VABARIIGI – kui me suudame seda hoida”
  Küsimus on põhimõtteline – demokraatia puhul on reaalne oht, et isik või isikute grupp kes omavad piisavalt vahendeid OSTAVAD selle riigi ära.
  Mis on ka hetkel toimunud ja seda KOGU maailmas – mis viib selleni, et suurema raha hulgaga isik/ud/ on ülevalpool seadust.
  Vabariik näeb aga ette, et olenemata raha hulgast on seaduse ees kõik võrdsed.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused