Justkui kinnituseks siseminister Mart Helme sõnadele, kus ta kritiseeris Tallinna Ülikooli teadustaset, ilmusid CVKeskuse uuringutulemused, kust selgub, et just Tallinna Ülikooli lõpetajad peavad kõige kauem tööd otsima.
Nõnda oli Tallinna Ülikool koos Tartu Ülikooliga selle kõrgkoolide pingerea sabas lõpetades esikümnes.
Seevastu pakuvad tööandjad kõige kiiremini tööd Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolide lõpetajatele.
Enam kui 2500 töövõtja seas korraldatud uuringu tulemusel selgusid kõrgkoolid ja õppekavad, mis aitavad leida hea töökoha kõige kiiremini. Lisaks selgus ka tudengite palgaootuste pingerida kõrgkoolide lõikes.
Eesti suurim tööportaal CVKeskus.ee viis kõrgkoolide uuringu läbi teistkordselt, et selgitada välja missuguste koolide vilistlased tunnevad end tänasel tööturul kõige enesekindlamalt. Koolide pingerida näitab missuguste teadmiste ja oskuste järele on Eesti tööturul suurim nõudlus ehk missuguse kooli vilistlased leiavad endale kiirelt sobiva töökoha, edastas Ärileht.
Uuringust selgus veel, et nii Tartu Ülikooli kui ka Tallinna Ülikooli lõpetajate keskmine palgaootus on täpselt sama – brutopalk 1524 eurot samal ajal kui esiotsa koolide palgaootus tööturule sisenedes ulatus üle 2200 euro.
Rääkides EKRE volikogus teadusrahastusest laenas Helme kujundi meie rahva tüvitekstist „Tõde ja õigus“ öeldes, et teadusrahastus pole „selleks, et täiesti olematu teadusliku tasemega, täiest ilmselgelt propaganda asutuseks muutunud Tallinna ülikooli nuumata hobusevaraste koolitamiseks”.
See metafoor tekitas kõrgkooliga seotud inimestes ja ka haridusministeeriumis teatud resonantsi.