Valgas pühapäeval politseile vahele jäänud illegaalid olid pärit Afganistanist, Kamerunist, Indiast, Iraanist, Iraagist ja Malist.
Lõuna piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juhi Tauno Tammiku sõnul sai kiirelt selgeks, et pühapäeva pealelõunal Valga linnas kinni peetud seltskond tuli Eestisse Läti kaudu. “Neid märkasid Valga bussijaamas politseinikud, misjärel suunasid nad bussi ühes välismaalastega kontrolliks politseimaja õuele. Kokku tuvastati 22 ebaseaduslikult Euroopa Liitu sisenenud välismaalast, kes on pärit nii Afganistanist, Kamerunist, Indiast, Iraanist, Iraagist kui ka Malist,” rääkis Tammik BNS-ile.
Tema sõnul toimetati tabatud välismaalased menetlustoiminguteks ja asjaolude selgitamiseks kinnipidamisasutusse, kus tegevused nendega veel ka esmaspäeval jätkuvad.
“Hetkel on selgitamisel, kust nad Euroopa Liitu sisenesid ja kuhu soovisid minna. Küll on teada, et enamus neist on varasemalt taotlenud Lätis rahvusvahelist kaitset. Praegu menetlustoimingud välismaalastega jätkuvad ning alles seejärel võetakse seisukoht nende edasise käekäigu kohta,” lisas Tammik.
Lõuna prefektuuri operatiivjuht Kert Kotkas rääkis pühapäeval, et viimased nädalad on Lätis toonud väga suure ebaseadusliku rände surve Valgevene piiril, kus on takistatud sadu ebaseaduslikke piiriületusi. „Oleme ühenduses Läti ja Leeduga ning vahetame infot toimuva kohta,“ ütles Kotkas.
Politsei on suurendanud oma kohalolu lõunapiiril ning bussijaamades ja sadamates, mida ebaseaduslikul rändel võidakse kasutada transiidiks. (BNS)
Rühm Valgas kinni peetud immigrante lahkus omavoliliselt Läti Mucenieki asüülitaotlejate keskusest, ütles Läti piirivalveameti kõneisik Kristine Petersone.
Sel aastal on Mucenieki keskusest omavoliliselt lahkunud 816 inimest. Keskus ei ole suletud asutus ning korra kohaselt peab asüülitaotleja keskuse töötajaid teavitama, kui soovib keskusest lahkuda kauemaks kui 24 tunniks.
Läti piirivalveamet on varem taolisi juhtumeid kommenteerides öelnud, et need tõestavad, et asüülitaotlejad ei ole huvitatud kaitsest, vaid otsivad paremaid elutingimusi Lääne-Euroopas.
Läti kodakondsus- ja migratsiooniameti teatel peatatakse säärastel puhkude asüülitaotluse menetlus, ent seda on võimalik jätkata, kui asüülitaotleja keskusse naaseb. (BNS)