Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Valimisstuudio” I Martin Helme: Euroopa Liit on täiesti valel arengusuunal

-
29.05.2024
Laadime sisu...

ETV neljandas valimistuudios väitlesid erakondade esinumbrid Euroopa Parlamendi valimistel. Teemadeks olid Euroopa konkurentsivõime ja rohereformid, julgeolek ja Euroopa tulevik.

Stuudios väitlesid lisaks EKRE esimehele Martin Helmele Marina Kaljurand (SDE), Riho Terras (Isamaa), Urmas Paet (Reformierakond), Mihhail Kõlvart (Keskerakond), Margus Tsahkna (Eesti 200), Evelyn Sepp (Rohelised) ja Lavly Perling (Parempoolsed).

Kas rohereformid aitavad Euroopa majanduse kiiremale kasvule?

Kõik peale Martin Helme ja Lavly Perlingu vastasid jaatavalt.

Martin Helme lausus, et EKRE on selgelt vastu sellele kliimahüsteeriale, mis toimub. “Selge on see, et Euroopa majandus käib alla, Euroopa deindustrialiseerub, inimeste elatustase langeb selle rohejutu tõttu,” ütles Helme. Ta lisas, et kliima on kõikunud läbi terve planeedi ajaloo ega sõltu sellest, kas inimesed sõidavad autoga või jalgrattaga.

Tema sõnul on tegemist totalitaarse plaanimajanduse plaaniga, mis tuleb otsustavalt tagasi lükata.

“Kui me vaatame, kuidas Euroopa majandus globaalses konkurentsis edeneb, siis see on ju katastroof. Ilmselgelt kogu see regulatiivne koormis, mis rohepöördega lisandub pöörase tempoga, tapab ära Euroopas nii innovatsiooni, ekspordivõime kui ka võimekuse majanduses kasvada,” ütles Helme. Ta lisas, et EKRE on vastu üle-euroopalistele maksudele ja sellele, et Brüssel võtab Eesti riigi eest laenu.

Kas te toetate Rail Balticu kiiret valmisehitamist?

Helme ja Sepp vastasid eitavalt. Terras ei võtnud selget seisukohta.

Helme nimetas Rail Balticut hullumeelseks projektiks. Ta märkis, et Rail Balticut müüakse kui keskkonnasäästlikku transpordilahendust.

“See on eluaeg olnud ulmejutt. Me kõik teame, et mingit rongi ei tule, ja kui tuleb, siis sellega ei saa kaugemale kui Lätti,” lausus ta. “Projekt, mida meile algselt müüdi kogukuluga viis miljardit, on jõudnud tänaseks olukorda, kus kogukulu – me räägime 40 miljardist eurost.”

Kas Euroopa Liidu edasine laienemine on Eestile kasulik?

Kõik peale Helme ja Kõlvarti vastasid jaatavalt.

Helme lausus, et Euroopa Liit on täiesti valel arengusuunal. “Kui me räägime konkurentsivõimest, siis vahe USA-ga on see, et Ameerikas osariigid saavad valida erinevaid poliitikaid,” ütles ta. Tema hinnangul peaks konkurents EL-i riikide vahel samamoodi majandust edasi viima. Selle eeldus oleks see, et Brüsselilt võetakse otsustusõigust vähemaks, lisas Helme.

Ta ütles, et laienemisel on mitu negatiivset riski ja aspekti, millest ei räägita. Helme sõnul peaks Eesti peab võitlema selle eest, et ei muutuks EL-is “pealemaksjaks riigiks”. Ukrainast tööjõu äravõtmist nimetas ta amoraalseks.